• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Група компаній "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка через агресію Росії втратила сотні мільйонів доларів

Російські війська на тимчасово окупованих територіях продовжують грабувати і нищити українські підприємства. Група компаній "Укрлендфармінг", акціонером якої є український бізнесмен Олег Бахматюк, через злочинні дії окупантів несе втрати, які вже вимірюються сотнями мільйонів доларів

"Укрлендфармінг"
"Укрлендфармінг"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві на сайті групи компаній "Укрлендфармінг", передає "ДС".

Як зазначається, найбільша в Європі птахофабрика "Чорнобаївська" у Херсонській області, в будівництво якої компанія інвестувала 300 млн доларів, через воєнні дії з боку РФ залишилася без можливості годувати птицю, підвозити працівників до робочих місць та вивозити готову продукцію. Це призвело до вимирання птиці та загрози екологічної катастрофи. Птахофабрика повністю знеструмлена, а виробництво повністю зупинено. Більше 4 млн курей дорослого поголів'я і близько 700 тисяч молодняка загинуло без можливості їх утилізувати. Тільки прямі втрати від знищення окупантами цього виробництва склали близько 800 млн грн. А загальні фінансові втрати від знищення виробництва яєць курячих внаслідок російської агресії на поточний момент сягають 1,5 млрд грн. Також зруйновані птахофабрики агрохолдингу під Макаровим та поблизу Броварів Київської області. Втрати тільки цих підприємств складають до 1 млн птахів.  

Регіональне управління агрохолдингу в Херсонській і Миколаївській області, що в Новорайську Херсонської області, де знаходилась техніка, засоби захисту рослин, мінеральні добрива, насіння, інші товарно-матеріальні цінності на мільйони доларів, розграбовується, а награбоване вивозиться окупантами. Втрачено трактори, комбайни, машини, дрони: 70 одиниць техніки John Deer, 26 одиниць автомобільної техніки, безпілотні літальні апарати для обробки земель. 

З елеватора ПСП "Добробут", що у Хлібодарівці Волноваського району Донецької області, ворог вивозить понад 12 тисяч тонн насіння соняшника, розграбовує і руйнує інфраструктуру виробничого об'єкта. Знищено обладнання і зруйновано лабораторію, ваговий комплекс, пограбовано офіс. Втрати від злочинних дій загарбників на цьому підприємстві складають близько 12 млн доларів.

Раніше в результаті авіанальоту і пожежі було зруйновано елеватор компанії біля Овруча, що в Житомирської області.

Також в Луганській області, в селі Кам’янка Новопсковського району, окупантами захоплена і територія підприємства "Айдар-АН-м'ясо" — ферма, завод і техніка.

40% посівних площ опинились під окупацією або знаходяться на територіях, де велись активні бойові дії і де неможливе проведення посівної. Зокрема на Херсонщині втрачено контроль над близько 100 тис. га землі. Також втрачено контроль над земельними ділянками в інших регіонах, що опинились під окупацією агресора. Зокрема, на підприємстві ім. Енгельса, що на Луганщині, втрачено контроль над 6,5 тис.га землі.

"Група компаній "Укрлендфармінг" фіксує злочини окупантів. Ми впевнені, що загарбник понесе відповідальність за всі злочини, що чиняться проти населення і об'єктів критичної інфраструктури країни", — наголошується у заяві.

    Реклама на dsnews.ua