• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Кабмін може підвищити зарплати у держсекторі: хто з бюджетників отримає надбавки

Кабінет міністрів України розглядає можливість збільшити зарплати працівникам бюджетної галузі, але через складну економічну ситуацію та війну надбавку отримають далеко не всі бюджетники

Кабмін
Кабмін
Реклама на dsnews.ua

Відповідний проєкт ухвали про підвищення виплат опубліковано на сайті Федерації профспілок (ФПУ), передає "ДС".

У документі сказано, що підвищення виплат, ймовірно, торкнуться співробітників організацій, установ та підприємств, які одержують зарплату з місцевого та державного бюджету на території можливих чи активних бойових дій.

Зазначається, що ці громадяни, незважаючи на всю небезпеку, продовжують виконувати свій обов'язок. Тому уряд хоче додатково простимулювати їхню мотивацію та збільшити дохід. Надбавки до зарплат нараховуватимуть щомісяця до скасування військового стану в державі.

Якщо законодавчу ініціативу буде підтримано, бюджетники отримають такі надбавки:

  • на територіях активних бойових дій – у максимальному розмірі 100% посадового окладу;
  • на територіях можливих бойових дій – у максимальному розмірі 50% посадового окладу.

У працівників державних та комунальних підприємств, які надають соціальні послуги, розмір надбавки буде у максимальному розмірі 100% посадового окладу. Такий же розмір доплати передбачено на територіях можливих та активних бойових дій.

"Встановлення додаткового коефіцієнта до посадових окладів працівникам, які продовжують виконувати свої обов'язки та завдання на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, дозволить збільшити заробітну плату та частково нівелювати небезпечні умови праці", — йдеться у документі.

Нагадаємо, у нещодавньому звіті ООН йдеться про те, що економіка України втратила значну частину промислових потужностей та енергетичної інфраструктури через війну і скоротилася у 2022 році на 29,1%, а у 2023-му, ймовірно, перебуватиме в стагнації, попри зовнішню фінансову допомогу, включно з кредитами МВФ та бюджетною підтримкою з боку ЄС та США.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua