• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

Кабмін вирішив відправляти українців на суспільно корисні роботи: кого це стосується

Уряд затвердив, що офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштовані, будуть залучатися до суспільно корисних робіт

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль
Реклама на dsnews.ua

Про це під час засідання уряду заявив прем'єр Денис Шмигаль, передає "ДС".

Уряд затвердив орієнтовний перелік суспільно корисних робіт, що може виконуватись в умовах воєнного стану.

"Це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи. Що саме потрібно робити в кожному конкретному регіоні — визначатиме місцева влада", — пояснив прем'єр.

"Звичайно, що ця праця буде оплачуватися. Держава сплачуватиме кожному залученому до суспільно корисних робіт зарплату у розмірі мінімальної.

Ми фактично усуваємо можливість, коли люди могли отримувати кошти від держави та відмовлятися від запропонованої роботи. В умовах воєнного часу в держави немає для цього ресурсів. Усі мають або воювати й захищати Батьківщину, або працювати на перемогу й для фронту", — додав Шмигаль.

Розмір мінімальної зарплати у 2022 році — 6500 грн.

Прем'єр підкреслив, що статус та виплати по безробіттю відтепер втрачаються, якщо людина перебуває закордоном більше 30 днів під час воєнного стану.

"Наше завдання зараз просте й зрозуміле — кожен має працювати на перемогу. Для цього потрібно консолідувати всі можливі ресурси", — резюмував він.

Нагадаємо, громадяни України, які хочуть запустити новий бізнес, зможуть отримати безповоротні гранти до 250 тисяч гривень в межах нової урядової програми "єРобота".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua