• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Кабмін затвердив оновлений варіант держбюджету-2023

Кабінет міністрів погодив проект закону про державний бюджет на 2023 рік для голосування у другому читанні

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє "ДС".

Пріоритетом уряду №1 залишається безпека та оборона. На боротьбу з окупантами спрямовано понад 1 трлн грн. (понад 18% ВВП). Українська армія фінансується за рахунок внутрішніх ресурсів.

До другого читання уряд скоригував прогноз зростання ВВП на 2023 рік у бік консервативного сценарію (3,2% замість 4,6%). Прогноз інфляції знизився з 30% до 28%.

Бюджет-2023 планується з урахуванням 1,3 трлн грн доходів. Завдяки скоригованим макропоказникам та податковим змінам пропонується збільшити доходну частину більш ніж на 50 млрд грн.

Витрати становитимуть 2,6 трлн грн. Кабмін збільшив обсяги видатків на виплати пенсій, ліквідацію наслідків збройної агресії Росії (будівництво, ремонти, купівля людям житла), на наукову та науково-технічну діяльність, на пільгові іпотечні кредити тимчасово переміщеним особам. Усього до другого читання у проекті держбюджету видаткова частина зросла на 66,8 млрд грн.

Дефіцит держбюджету наступного року становитиме понад 20% ВВП. Покриватимуть його за рахунок допомоги партнерів. Україні потрібно залучити $38 млрд. Гроші дадуть ЄС, США, МВФ та інші донори.

Шмигаль висловив сподівання, що Верховна Рада незабаром проголосує за проект держбюджету-2023.

Як повідомляла "ДС", прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна не змогла б виплачувати пенсії та зарплати бюджетникам без міжнародної фінансової допомоги.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua