• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

"Київстар" додатково закупить 848 промислових генераторів, щоб посилити стійкість мережі під час блекаутів

Національний оператор електронних комунікацій "Київстар" оголосив про плани збільшити парк генераторів і кількість літієвих акумуляторів, щоб посилити стійкість мережі зв'язку під час масштабних відключень світла

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні компанії "Київстар", передає "ДС".

Як зазначається, від початку повномасштабного російського вторгнення компанія замінила на базових станціях мобільного зв`язку 115 000 літієвих акумуляторів (за одну батарею береться номінал АКБ 12 V 100 A*год), які використовуються як резервні джерела живлення під час відключень електроенергії. Нові акумулятори мають кращі характеристики — це дозволить збільшити автономність роботи телеком-обладнання без електроенергії до 4 годин і більше. Найближчим часом планують закупити ще 61 766 літієвих акумуляторів. 

"Ми продовжуємо зміцнювати енергонезалежність мережі, здійснюємо заміну елементів живлення, закуповуємо додаткові генератори. Компанія вклала в цей проєкт вже більш ніж 1 млрд грн", — прокоментував начальник департаменту операційної підтримки "Київстару" Віталій Губенко.

Під час відключень електроенергії "Київстар" також використовує генератори та співпрацює з бізнесом, який готовий на комерційних засадах надавати свої генеруючі потужності. Усі, хто хоче приєднатися до проєкту "Єднаймося заради перемоги", можуть заповнити аплікаційну форму на сайті оператора.

У компанії додали, що роботу ключових об’єктів телеком-мережі "Київстар" у випадках знеструмлення наразі підтримують 2322 генератори. Зокрема, всі визначені відповідним рішенням Ради нацбезпеки та оборони критично важливі об'єкти забезпечені генеруючими потужностями, щоб утримувати зв'язок протягом щонайменше 3 діб у разі повномасштабного блекауту.

Очікується, що найближчим часом "Київстар" придбає ще 848 стаціонарних генераторів — більших за потужністю порівняно з переносними. У компанії нагадали, що від початку 2022 року для роботи генераторів було використано 1,3 млн літрів дизпалива і понад 0,5 млн літрів бензину.

Крім того, "Київстар" обладнав джерелами безперебійного живлення 23 тис. багатоквартирних будинків, щоб забезпечити роботу послуги "Домашній Інтернет" в умовах відключення світла.

"На жаль, навіть попри всі зусилля співробітників "Київстар", підключити до автономної генерації усі без винятку об'єкти телеком-мережі технічно неможливо. Крім того, після чотирьох годин роботи акумулятори повністю виснажуються і потребують щонайменше 8 годин стабільного електроживлення для повної перезарядки. Тому у випадках, коли відключення електроенергії є масштабними й довготривалими, компанія змушена встановлювати пріоритети у забезпеченні базових станцій генеруючими потужностями", — зазначають у "Київстарі".

У компанії додали, що сподіваються на розуміння абонентів та їх зважене ставлення до користування послугами зв'язку у випадках тривалих блекаутів. Зокрема, важливо, щоб користувачі утримувалися від використання важкого контенту (перегляд відео, здійснення відеодзвінків) через мобільний інтернет — це дозволить зменшити навантаження на базові станції та допоможе продовжити їх роботу.

"Київстар" нагадує: якщо в населеному пункті відключили світло, краще спілкуватись за допомогою телефонних дзвінків, SMS і текстових повідомлень у месенджерах. 

Також можна скористуватися послугою "Національний роумінг": у разі зникнення сигналу мобільної мережі свого оператора, абонент може спробувати скористатись мережею іншого оператора — без додаткової плати або зміни номеру. Для цього в налаштуваннях мобільного телефону треба обрати автоматичний вибір мережі. Якщо ж смартфон не реєструється в мережах інших операторів — обрати вручну іншу доступну мережу.

    Реклама на dsnews.ua