• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 45
Спецпроєкти

Київ у темряві: Кличко сподівається, що дефіцит електроенергії усунуть за 2-3 тижні, проте у ДТЕК термінів не називають

Через значний дефіцит електроенергії — від 20 до 50% — система енергозабезпечення Києва працює в екстреному режимі, тож електропостачання тимчасово вимикають у всіх районах столиці

Київ під час віялових відключень електроенергії
Київ під час віялових відключень електроенергії
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міський голова Києва Віталій Кличко, передає "ДС".

Якщо не буде надзвичайних ситуацій, фахівці "Укренерго" сподіваються усунути дефіцит, спричинений атаками російських окупантів, протягом 2-3 тижнів.

Наразі влада Києва робить все можливе, щоб економити споживання електроенергії. Зокрема, на багатьох маршрутах комунального громадського транспорту тролейбуси замінили на автобуси. Водночас метрополітен столиця зупиняти не збирається.

"Вчергове закликаю киян та бізнес скоротити споживання електроенергії! Є ризик великого блекауту, коли брак електроенергії може призвести до ще більших наслідків та ще масштабнішого відключення. Тому вкрай важливо економити, аби цього не сталося", — заявив Кличко.

У компанії ДТЕК обіцяють переглянути графіки віялових відключень електроенергії для Києва, а тривалість обмежень може зрости до шести годин.

Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук. у коментарі Суспільному підкреслив, що нові графіки підготують протягом одного-двох днів.

"Вони (графіки, — "ДС") не будуть приємними. Одразу попереджаю, тому що кількість годин, протягом яких потрібно буде залишатися без світла, на жаль, має бути збільшена. Іншого виходу зараз до відновлення інфраструктури немає. Точно, що більше, ніж 4 години. До 6 годин будуть обмеження", — зазначив Сахарук.

За його словами, у ДТЕК намагатимуться робити так, щоб частіше відбувалася ротація.

"Тобто, можливо, частіше вимикалися, але на менший період часу. З цим є також певні технічні складності — в Києві десятки тисяч будинків і їх вимкнути і включити назад теж велика робота", — пояснив він.

Сахарук також пояснив, чому не в усіх будинках вимикають світло. За його словами, є будинки, в яких розташовані об'єкти критичної інфраструктури, тому відключати їх від електроенергії не можна.

Крім того, у ДТЕК не беруться прогнозувати терміни нормалізації енергопостачання, а отже мешканцям Києва варто бути готовими до віялових відключень значно довше, аніж три тижні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua