• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

Китай хоче купувати у РФ дешеву нафту, — ЗМІ

Китай може купити дешеву російську нафту для стратегічних резервів. Переговори ведуться на урядовому рівні без безпосередньої участі нафтових компаній

Прапор Китаю
Прапор Китаю / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це пише Bloomberg із посиланням на анонімні джерела, які знайомі з ходом перемовин, передає "ДС".

"Китай прагне поповнити свої стратегічні запаси нафти дешевою російською нафтою. Це ознакою того, що Пекін зміцнює свої енергетичні зв’язки з Москвою, оскільки Європа працює над забороною імпорту через війну в Україні", — йдеться у матеріалі.

Зазначається, що на тлі зростання ціни нафти на світовому ринку, російська нафта знецінюється, оскільки покупці не хочуть шкодити своїй репутації чи потрапити під санкції. Тому це може бути можливістю для Китаю дешево поповнити свої величезні стратегічні резерви, які зазвичай використовуються під час надзвичайних ситуацій або раптових збоїв.

Однак деталі щодо обсягів чи умов потенційної угоди ще не визначені. Також немає гарантій, що угода буде укладена, зазначає одне із джерел видання. 

Як писала "ДС", у середині квітня США закликали Китай докласти зусиль для припинення війни Росії проти України шляхом використання свого впливу на російське керівництво, та попередили, що будь-які спроби підірвати дію західних санкцій проти РФ "матимуть наслідки".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua