• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Коли подешевшають помідори: Мінагрополітики поділилося обережним прогнозом

Цьогоріч на ринку України буде більше помідорів завдяки визволенню частини південних регіонів

Овочі
Цьогоріч на ринку України буде більше помідорів / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в ефірі національного телемарафону перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, передає "ДС".

За його словами, наразі можна зафіксувати два тренди в контексті вирощування овочів.

"Один з них — на деокупованій Херсонщині та частині Миколаївщини вже відбуваються і плануються посіви цього року, зокрема томатів, які минулоріч частково були в дефіциті. Плюс є зростання, близько 10-15% ми бачимо на Одещині", — сказав посадовець.

Крім того, збільшуються площі центрального ланцюга вирощування овочів борщового набору — не баштанних культур, а моркви, цибулі, капусти, картоплі, буряку. В цих регіонах промислове вирощення збільшується на 20-30%.

"З урахуванням цих факторів, очевидно, що найбільший дефіцит з точки зору овочів борщового набору Україна пройшла. І з масовим збором, умовно, з осені, із серпня, ситуація буде більш позитивна. Ми очікуємо зменшення імпорту, який був досить великий, і врегулювання цінової ситуації", — прогнозує Висоцький.

Він додав, що досить суттєво збільшуються посівні площі буряка — приблизно на 20-25% порівняно з попереднім роком.

Як писала "ДС", цього року серед продуктів великоднього кошика найбільше подорожчали курячі яйця, свинина та молочні продукти.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua