• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Коли чекати на перелік об’єктів, де не відключатимуть світло: інформація Держенергонагляду

Оновлення переліку споживачів з гарантованим електропостачанням планується завершити до липня

ЛЕП
Оновлення переліку планується завершити до липня / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив голова Державної інспекції енергетичного нагляду Руслан Слободян, передає "ДС".

За його словами, наразі процес оновлення переліку об’єктів критично важливої інфраструктури з гарантованим електропостачанням триває у кожній області. Ця робота потребує аналізу умов електропостачання сотень споживачів — очікується, що загалом цей процес завершать до 1 липня.

"Наразі в багатьох областях з переліку об’єктів з гарантованим електропостачанням вже виключено десятки, а в деяких областях — понад сотню споживачів. Логіка процесу в тому, що важливо віднайти баланс і захистити об’єкти критичної інфраструктури від відключень, водночас не створюючи надмірного навантаження на інших", — зазначив Слободян.

Він розповів, що перелік об’єктів критичної інфраструктури з гарантованим електропостачанням пропонується розділити за сезонами — на літній та зимовий.

"Зараз до переліку включено серед іншого об’єкти, які надзвичайно важливі упродовж опалювального періоду, але влітку не працюють. Тому зараз їх доцільно виключити з переліку, а з настанням холодів — повернути до нього. Пов’язано це з тим, що поруч з такими об’єктами до ліній електропередачі підключено багато інших споживачів, що можуть бути задіяні у графіках знеструмлень", — пояснив очільник відомства.

Там, де немає можливості заживити об’єкти на різні лінії електропередачі, розглядається можливість ручного перемикання у випадку застосування графіків відключень — у мережі середньої напруги 10 кВ. Зокрема, така практика застосовувалась взимку 2022-2023 років.

 "На жаль, на сьогодні не всі мережі у нас повністю автоматизовані й далеко не всі частини мережі можна вимикати та вмикати дистанційно. Іноді потрібно виїхати в якийсь розподільний пункт і там вже на місці вимкнути частину лінії", — додав Руслан Слободян.

Як писала "ДС", 19 червня графіки погодинних відключень світла діятимуть протягом усієї доби по всій Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua