• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Кредитори "Нафтогазу" не схвалили відстрочку виплат за валютними облігаціями

НАК "Нафтогаз України" не зміг отримати згоду на відстрочку виплат відсотків та погашень за облігаціями в іноземній валюті на 2 роки за жодним із зобов'язань

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила компанія на Ірландській фондовій біржі, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Так, необхідний кворум (понад 2/3) було досягнуто лише на зборах з єврооблігацій на $335 млн із погашенням у липні 2022 року, проте за відстрочку було подано лише приблизно 22% голосів за необхідного мінімуму 75%.

За двома іншими випусками – з погашенням у 2024 році на 600 млн євро та з погашенням у 2026 році на $500 млн – кворуму не було, тому будуть скликані повторні збори.

"Нафтогаз" уточнив, що на збори щодо євробондів з погашенням у 2024 році зареєструвалися власники приблизно 49% облігацій і приблизно 74% поданих голосів було віддано на користь пропозиції НАК.

Щодо єврооблігацій із погашенням у 2026 році, виплата відсотків та погашення за якими припадають на листопад, на збори зареєструвалося приблизно 54%, а за відстрочку було подано близько 43% голосів.

Повторні збори з єврооблігацій-2024 та євроблігацій-2026 призначені на 31 серпня відповідно об 11:00 та об 11:15 за Лондоном.

"На основі кворуму, представленого на початкових зборах, очікується, що відкладені збори, які будуть проведені щодо облігацій 2024 року та облігацій 2026 року, матимуть кворум", — зазначили в НАК.

Компанія наголосила, що умови запиту згоди на відстрочення виплат були затверджені постановою уряду та загалом відповідають умовам, запропонованим сувереном та іншими українськими державними емітентами 20 липня, успішно прийнятими власниками їхніх євробондів минулого тижня.

Щодо відмови власників єврооблігацій-2022 від відстрочки виплат за ними, НАК повідомив, що розглядає наступні кроки спільно з Кабміном як єдиним акціонером, так і Мінфіном.

Як повідомляла "ДС", 21 липня Кабінет міністрів ухвалив рішення про заборону посадовим особам "Нафтогазу" здійснювати угоди щодо євробондів без окремого погодження з Кабміном. Таким чином, уряд пішов на дефолт по єврооблігаціях НАК "Нафтогаз".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua