• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Марченко розповів, на чию фінансову підтримку Україна розраховує у 2023 році

У проєкті державного бюджету України на 2023 рік, який вже пройшов перше читання у Верховній Раді, пріоритетами є фінансування армії, підтримка населення та збереження макрофінансової стабільності

Сергій Марченко
Сергій Марченко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко на зустрічі представників країн G7, передає "ДС".

Він зазначив, що уряд планує збільшити фінансування сектору безпеки й оборони на рівні 17,8% ВВП. Прогноз зростання реального ВВП – 4,6%, інфляції – близько 30%, середній курс – близько 42 грн за долар. Дефіцит бюджету планується на рівні 20% ВВП. 

"У проєкті бюджету ми враховуємо можливе продовження бойових дій у 2023 році. Тривала війна збільшить пошкодження інфраструктури, кількість переміщеного населення, посилить економічні труднощі та може збільшити бідність. Якщо наші потреби не будуть повністю профінансовані, це призведе до серйозного економічного спаду", — зазначив Марченко.

Він додав, що непріоритетні видатки вже скоротили та переорієнтували їх на критичні потреби та підтримку оборонних зусиль і громадян, які найбільше постраждали від війни.

"Тому, враховуючи дефіцит бюджету у наступному році у розмірі 38 млрд доларів, Україна розраховує на системну фінансову підтримку від країн ЄС та "Великої сімки", — заявив Марченко. 

За його словами, у 2023 потрібно продовжити залучення зовнішнього пільгового фінансування та грантів для покриття пріоритетних соціальних видатків бюджету, а також реалізувати збір коштів для швидкого відновлення.

"Пріоритетом є відновлення основних інфраструктурних послуг. Для тих, хто був змушений покинути країну, та ВПО мають бути створені умови для повернення додому. Важливо відновити всі державні соціальні послуги для наших громадян, зокрема освіту, охорону здоров'я, житло та соціальний захист", — перелічив Сергій Марченко.

Як писала "ДС", 7 жовтня народні депутати затвердили у першому читанні проєкт державного бюджету на 2023 рік.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua