• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.3
Спецпроєкти

Материнська компанія "Київстару" VEON завершує вихід з російського ринку

Президент оператора електронних комунікацій "Київстар" Олександр Комаров підтвердив плани материнської компанії VEON повністю вийти з російського ринку не пізніше середини жовтня

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби компанії, передає "ДС".

За словами Комарова, вихід з російського ринку матиме позитивний вплив на материнську компанію.

"Не дивлячись на те, що бізнес на російському ринку приносив групі компаній VEON майже половину її річного доходу, акціонери і менеджмент прийняли правильне рішення і ми в Київстар його категорично підтримуємо", — cказав президент Київстару. 

Водночас він відзначив, що VEON розширює свої інвестиційні плани в Україні. Так, компанія виділила 600 мільйонів доларів для відбудови телеком інфраструктури і розвитку в Україні сучасних телекомунікаційних технологій упродовж трьох років.

Комаров зазначив, що VEON розпочав підготовку до виходу з росії ще в листопаді 2022 року. Групі компаній із головним офісом в Нідерландах знадобився тривалий час для виконання численних юридичних процедур і вимог регуляторів ЄС, США та Великобританії, оскільки VEON є в лістингу фондових бірж Nasdaq (США) та Euronext (ЄС) і має акціонерів у США, країнах Євросоюзу та Великобританії. 

Зокрема, регуляторні органи США, Євросоюзу та Великобританії надали свої дозволи на здійснення операцій з акціями VEON і сприяли виходу Групи з росії. Ці дозволи включають загальну ліцензію і дві спеціальні ліцензії від Управління по контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC), яке відповідає за виконання режиму санкцій. 

У представництві компанії пояснили, що "Київстар" є повністю автономним у своїй діяльності, незважаючи на те, що 100% акцій телеком оператора належить міжнародній телекомунікаційній групі VEON зі штаб-квартирою в Нідерландах.

"Практично усі ключові рішення в компанії приймає рада директорів, керуючись законодавством України", — додали в компанії.

Як писала "ДС", національний телеком оператор "Київстар" перерахував до державного бюджету 15,208 млрд грн податків і зборів — до них увійшли 1,4 млрд грн збір за радіочастоти і 53 млн грн військового збору.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua