• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Метінвест розвиватиме логістичний центр в Польщі для продажу української продукції, - СЕО компанії

Гірничо-металургійна група "Метінвест" має намір розвивати логістичні можливості в Польщі для реалізації української продукції

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив генеральний директор "Метінвесту" Юрій Риженков в інтерв’ю провідному польському бізнес виданню Business Insider.

"Ми маємо логістичний центр у Катовіце для перевезення металопродукції. Плануємо його розвивати — збільшувати потужності. Ми також розглядаємо можливість створення спільного підприємства, нового розподільчого центру або купівлі наявного, адже ми все ще постачаємо досить багато української сталі до Польщі й плануємо продовжувати це робити. Наразі ми не маємо планів щодо розміщення виробничих потужностей у Польщі", — сказав він.

За його словами, в 2022 році виробництво сталі заводами "Метінвест" скоротилося на 69% в порівнянні з 2021 роком. І наразі Росія намагається замістити українську продукцію на світовому ринку. Кремль знайшов можливість робити це в обхід санкцій і тому обмежувальні заходи з боку Євросоюзу та США проти російської економіки необхідно посилювати.

"Росія має надлишкові потужності й продовжує виробництво сталі. Тож там, де зараз не може продаватися продукція українських металургійних заводів, з’являються російські. Особливо, коли ми говоримо про Далекий Схід або країни Перської затоки, які традиційно значною мірою забезпечували українські виробники. Росіяни втручаються навіть у європейський ринок. Існує багато обмежень на імпорт російської сталі до ЄС, але росіяни все ще можуть постачати, наприклад, сляби для сталевих напівфабрикатів, які раніше експортувала "Азовсталь". Росія постачає ці напівфабрикати до багатьох країн. Вони є в Чехії, Бельгії, Італії. У багатьох із цих країн все ще можна знайти російську сталь, яка по суті замінила українську продукцію. Нам треба бути жорсткішими щодо санкцій і просто закрити всі лазівки, які все ще існують у санкційних списках Європейського Союзу. І переконатися, що чорноморські порти розблоковані", — підкреслив Риженков.

Він також зазначив, що післявоєнна відбудова України стане додатковим поштовхом для розвитку галузі.

"Ми хотіли з’єднати Україну та українську залізорудну продукцію з європейським ланцюжком виробництва сталі. Тому ми продовжуємо шукати можливості… Ми також розглядаємо можливості будівництва нових заводів в ЄС. Про одне з таких рішень ми нещодавно оголосили — плануємо побудувати завод в Італії. Він базуватиметься на високоякісній українській залізорудній продукції. Цей завод також стане нашим першим пілотним проєктом у межах нової "зеленої" стратегії. Ми хочемо розвивати цей напрям в Запоріжжі, Каменському й, можливо, в Кривому Розі", — каже СЕО компанії.

Крім того, за словами Риженкова, в планах "Метінвесту" є відбудова металургійного комбінату "Азовсталь".

"Звичайно, він не буде таким величезним, як був до війни. Немає сенсу будувати новий великий металургійний завод. Але побудувати завод, який вироблятиме "зелену", екологічно чисту сталь, можливо. Це, до речі, був наш попередній план", — додав він.

Група "Метінвест" також фінансує проєкт Mariupol Reborn по відновленню після деокупації майже вщент зруйнованого міста. Мова йде не лише про відновлення промисловості, а й про відновлення життя міста загалом.

    Реклама на dsnews.ua