• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Метінвест застерігає споживачів від купівлі викраденого росіянами українського металу

Група Метінвест звернулася до споживачів із проханням не купувати викрадену росіянами з порту Маріуполя металопродукцію виробництва Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча (ММК ім. Ілліча) та комбінату "Азовсталь". Відповідні листи надіслані усім портам, клієнтам і партнерам за підписами генерального директора ММК ім. Ілліча Тараса Шевченка та генерального директора "Азовсталі" Енвера Цкітішвілі

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Реклама на dsnews.ua

У перший день війни в Маріупольському морському торговельному порту залишалося понад 234 тисячі тонн металургійної продукції, виробленої на ММК ім. Ілліча та "Азовсталі", передає "ДС" з посиланням на сайт холдингу.

Через російську окупацію Маріуполя комбінати не можуть експортувати цю продукцію законним покупцям з Іспанії, Італії, Бельгії, Греції, Португалії, Туреччини, Іраку та Єгипту.

Підприємства Метінвесту зауважують високу ймовірність розкрадання та контрабанди української металургійної продукції, зважаючи на завантаження металу на судно РМ-3 російською компанією "УК "Ріка-море". Комбінати наголошують на відсутності будь-якої співпраці чи координації з представниками країни-агресора або її окупаційною адміністрацією, що причетна до вивезення металу до РФ.

ММК ім. Ілліча й "Азовсталь" підкреслюють, що за міжнародним та українським законодавством збройне захоплення торгових суден, що перебували в акваторії маріупольського порту, та української продукції мають усі ознаки бандитизму чи пограбування.

Підприємства просять усіх потенційних покупців відхиляти будь-які пропозиції щодо викраденої металургійної продукції, адже її купівля не вважатиметься добросовісною. Зокрема:

  • ретельно розглядати кожну угоду щодо будь-якої металургійної продукції сумнівного походження, особливо з тимчасово окупованих Маріуполя, Херсона, Севастополя або з російських Таганрогу, Туапсе, Ростова-на-Дону, Новоросійська, які не постачали таку продукцію раніше. Портам – ретельно перевіряти чинність супровідних документів та походження будь-якої металургійної продукції із вищезгаданих міст;
  • перевіряти сертифікати походження та супровідні документи на металургійну продукцію з вказаних міст;
  • відхиляти підозрілі угоди з російськими компаніями, пов’язаними з постачанням металургійної продукції, що походить із названих міст;
  • повідомляти Метінвест про усі комерційні пропозиції щодо будь-якої металургійної продукції сумнівного походження.

Нагадаємо, у середині червня цього року Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча Групи Метінвест звернувся до Кабінету міністрів та Офісу Президента України з проханням накласти персональні санкції на російських резидентів, які незаконно захоплюють і перепродають український метал.

Наприкінці травня Метінвест повідомив про високий ризик піратства з боку Російської Федерації та викрадення і незаконного вивезення з порту Маріуполя металургійної продукції, що належить Групі.

Метінвест докладає всіх можливих законних зусиль для притягнення всіх винних осіб та їхніх спільників до суворої юридичної відповідальності.

    Реклама на dsnews.ua