• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Метінвест звинуватив Російську Федерацію у піратстві

У день початку війни у порту Маріуполя знаходилася металургійна продукція, вироблена на підприємствах Групи Метінвест – металургійних комбінатах "Азовсталь" та ММК імені Ілліча. Окупанти можуть вивезти 28 тисяч тонн металу з метою подальшого незаконного продажу вкраденої продукції країнам Африки та Азії

Метінвест повідомляє про піратство з боку Російської Федерації
Метінвест повідомляє про піратство з боку Російської Федерації
Реклама на dsnews.ua

Зазначена металургійна продукція мала бути експортована покупцям із різних країн, зокрема Іспанії, Італії, Бельгії, Греції, Португалії та Туреччини, передає "ДС" із посиланням на сайт групи Метінвест.

На момент початку військового вторгнення в акваторії маріупольського порту було зафіксовано декілька комерційних суден: SMARTA (Ліберія), AZOV CONCORD (Мальта), AZBURG (Домініка), TZAREVNA (Мальта), BLUE STAR I (Панама) та LADY AUGUSTA (Ямайка), на які вже було завантажено 28 тисяч тонн металургійної продукції. Існує високий ризик, що вказані судна окупанти використають для викрадення та незаконного вивезення металургійної продукції, яка належить Групі Метінвест. 

Незаконні дії із захоплення та відновлення роботи маріупольського порту явно свідчать про те, що зазначену металургійну продукцію окупанти можуть вивозити орієнтовно до портів у Ростові, Таганрозі, Новоросійську, Туапсе та окупованому Севастополі з метою подальшого незаконного продажу вкраденої продукції до країн Африки та Азії, що не підтримують санкційної політики щодо країни-агресора – Російської Федерації. 

За міжнародним правом та законодавством України, дії представників країни-агресора щодо збройного захоплення торгових суден та продукції Групи Метінвест мають всі ознаки піратства та порушення законів і звичаїв війни у вигляді мародерства, що є тяжкими міжнародними злочинами. 

Група Метінвест докладе всіх можливих законних зусиль для притягнення всіх винних осіб та їхніх спільників до суворої юридичної відповідальності. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua