• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Міненерго хоче експортувати електроенергію до Європи на рівні минулого року, — Галущенко

Міністерство енергетики України має намір експортувати до Європи більші обсяги електроенергії

Герман Галущенко
Герман Галущенко
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в ефірі національного телемарафону міністр енергетики Герман Галущенко, коментуючи відновлення експорту, передає "ДС".

"Ми відновили експорт. Насправді це наша відповідь на російські варварські атаки, це доказ того, що у держави-терориста нічого не вийшло з погляду знищення нашої енергетичної системи. І зараз ми сподіваємося вийти на ті обсяги експорту, які були минулого року. Ми плануємо і будемо вести перемовини і щодо їх збільшення, тому що сьогодні резерв у системі дозволяє це зробити", — сказав міністр.

Він нагадав, що Україна навіть в умовах війни експортувала електроенергію до європейських країн, але у жовтні, внаслідок масованих російських атак на об’єкти енергетичної інфраструктури, була змушена припинити постачання.

Герман Галущенко наголосив, що ключовим завданням є забезпечення внутрішніх українських потреб в електроенергії, і якщо ситуація зміниться, експорт можуть знову зупинити.

"Безумовно, не може йтися про експорт електроенергії в умовах, якщо не буде забезпечено належний рівень генерації", — зазначив міністр.

Він додав, що прибутки від експорту дозволять залучити додаткові фінанси для відновлення пошкоджених енергетичних об’єктів.

"На жаль, ми не бачимо можливості повністю закрити рахунком експорту відповідні фінансові потреби для відновлення енергосистеми до наступного опалювального сезону. Тут є ціла низка інших рішень, які зараз обговорюються. Але, безумовно, можливість отримання коштів від експорту дасть можливість фінансово підживлювати наші генерації та компанії, щоб мати ресурс", — сказав Галущенко.

Як писала "ДС", Герман Галущенко підписав розпорядження, що дозволить відновити процес експорту електроенергії в умовах профіциту генеруючої потужності.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua