• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Міжнародні стандарти: Україна змінює підхід до ціноутворення у дорожній галузі

Державний дорожній науково-дослідний інститут створив інформаційний довідник з переліком найпоширеніших робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг за міжнародним стандартом CESMM4

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України у Мустафа Найєм, передає "ДС".

Зазначається, що в довіднику роботи закодовані за Стандартним методом вимірювання в цивільному будівництві (CESMM4) – це дозволить полегшити перехід від застарілих норм до сучасних, визнаних у 138 країнах.

Кодування CESMM дозволяє максимально чітко описати в кошторисі роботи, які буде виконувати підрядник. Відтак застосування методу дозволяє уникати корупційних ризиків у реалізації проєктів дорожнього будівництва.

"Якщо дуже просто, то CESMM – це класифікатор видів будівельних робіт, які має виконати підрядник. Коди чітко й однозначно визначають вартість, перелік та обсяг замовлених робіт. CESMM використовується в різних формах контрактних документів. Для фахівців галузі довідник, який створила Експертна рада, є своєрідною шпаргалкою, яка дозволить полегшити роботу. Автори довідника залишили можливість коментувати документ та удосконалювати, якщо це знадобиться", – зазначив Найєм.

Він додав, що принципи ціноутворення в дорожній галузі змінюють аби всі процеси відбувались прозоро.

"Перехід на міжнародно визнаний метод дає можливість розвитку для дорожнього будівництва в Україні, а для компаній з усього світу – зрозумілі алгоритми роботи на українському ринку і рівні умови для участі в проєктах", – наголосив чиновник.

Фахівці ДерждорНДІ вже завершили переклад українською мовою CESMM4. Україномовну версію класифікатора оприлюднятьу січні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua