• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Молочники сполошилися: через санкції у РФ виникли проблеми з харчовим картоном

Через запроваджені Європейським Союзом санкції великі російські виробники харчових продуктів зіткнулися з нестачею картону для харчової упаковки, що призводить до нестабільності у постачанні товару

У Росії виникли проблеми з харчовим картоном
У РФ виникли проблеми з харчовим картоном / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Комерсант", посилаючись на джерела на ринку, передає "ДС".

Намагаючись розв'язати питання, представники "Союзмолоко" (об'єднує Danone, PepsiCo, "Еконіву", "Молвест" тощо) на засіданні комітету Держдуми з аграрних питань 9 червня запропонували розподіляти картон для харчового пакування, що випускається в РФ, між його виробниками, зокрема Tetra Pak, "Ламбуміз", "Стерекс Пак", "Молопак", "Промпак".

За даними джерел видання, галузева асоціація попросила депутатів запросити у Мінпромторгу РФ інформацію про місячне виробництво картону до кінця року.

Гендиректор "Союзмолоко" Артем Бєлов пояснює, що, маючи інформацію про прогнозовані обсяги випуску картону, виробникам упаковки було б легше планувати свою діяльність та домовлятися з покупцями. За його словами, вже були випадки, коли виробникам упаковки не підтверджувалися постачання обумовлених обсягів картону.

Видання нагадує, що проблеми виникли після ухвалення ЄС п'ятого пакета санкцій, який набув чинності 9 квітня. Обмеження зазнала продукція шведського виробника упаковки Tetra Pak. У компанії є локалізоване виробництво у Росії, але для нормального функціонування необхідно постачати імпортні пакувальні матеріали та компоненти.

Tetra Pak на початку червня просила Національну раду з торгівлі Швеції зробити виняток через соціальну значущість продукції компанії та дозволити постачання, але отримала відмову.

Гендиректор "Ламбумізу" Олександр Абалаков вказує на нестачу ламінованого картону, який використовується для харчової промисловості. До запровадження санкцій до 50% такої сировини імпортувалося. За словами Абалакова, потрібно знайти заміну для обсягів, що випадають.

За даними джерел газети, зберігається нестача близько 30% картону. Співрозмовник на молочному ринку розповів, що російський картон не завжди високої якості та не витримує вимог щодо термінів зберігання продукції. Перевести ж на інші види упаковки – пластик чи скло – деякі продукти, наприклад, ультрапастеризоване молоко, неможливо через технологію виробництва. Відтак, виробники молочної продукції змушені шукати альтернативних постачальників упаковки, зокрема у Південно-Східній Азії.

Як писала "ДС", китайська компанія Huawei почала закривати свої офіційні точки продажу у Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua