• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Мясковського відсторонили від керівництва ОМТП для того, щоби провертати "буксирні схеми", — ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Керівник Одеського морського торгового порту Олексій Мясковський був відсторонений від своєї посади для того, щоби певні буксирні компанії, які близькі до керівництва Мінінфраструктури та профільного парламентського комітету, змогли реалізовувати схеми, за якими вони брали державні буксири в оренду за мінімальні кошти

Автори матеріалу пишуть, що звільнення чиновника, який чи не єдиний у галузі зміг продемонструвати швидке і чисте зростання показників свого підприємства — ОМТП дістався Мясковському від знаменитих «листонош» зі 110 мільйонними збитками, а всього через рік порт досяг 40 мільйонного прибутку — викликало подив в учасників ринку.

«Багато джерел сходяться на думці, що відсторонений керівник «перейшов дорогу» низцы нечистих на руку компаній, про афери яких у портах Великої Одеси ЗМІ пишуть уже багато місяців. Більш того, він «прикрив» ряд схем, що процвітали за колишнього керівника ОМТП Ігоря Ткачука, а також щосили протистояв тиску з боку так званого "бек-офісу" міністерства інфраструктури і його ідеолога Павла Шевченка. Останній, разом зі своєю командою, за словами учасників ринку, неодноразово здійснював тиск на менеджмент державних портів, вимагаючи здавати в оренду державні буксири за мінімальними цінами для «своїх» буксирних фірм-прокладок. Чиновникам погрожували звільненням і проблемами з силовими структурами, і в разі Олексія Мясковського загрози були реалізовані», — йдеться в матеріалі.

Як доказ інсайдери журналістів наводять конкретний приклад: лише через день після відсторонення Олексія Мясковського, три найякісніших і ходових буксири Одеського порту — Патріот, Новатор і Ударник — в терміновому порядку, без тендера і навіть мінімальної спроби дотримати законних процедур — оформилися для передачі в оренду компаніям, афільованим із буксирною «прокладкою» Нік-флот. За даними «Думської», держбуксири віддали за вельми невеликі гроші, які не дозволять оплатити навіть технічні регламентні роботи. Вночі з 21 на 22 січня «Ударник», «Новатор» та «Патріот» вирушили до миколаївського порту і вже приступили до роботи.

Інформацію про «буксирні схеми» підтверджують і телеграм — канали : «Два колишніх СБУшники (хоча чи бувають колишні), а нині відомі «професіонали» морегосподарського комплексу в особі заступника начальника АМПУ Кошина, і, тиждень тому призначеного в Одеський порт, Лутія сьогодні банально «гопнули» ОМТП»... Проблема в тому, що певна група людей наближена до одного із заступників АМПУ, а саме до Кошин, хоче забрати ці буксири (ОМТП, — ред.) без жодного тендеру. Умови тендеру прописані досить жорсткі і охочі просто не відповідають критеріям. Верхом цинізму є той факт, що передбачалося використовувати інфраструктуру вінницьких листонош, а саме товке яку ті зареєстрували ще в 18м році, де в переліку засновників юридичної особи можна знайти п'ятьох діючих капітанів Одеських буксирів, що мають аж по 1 !!! відсотку статутного капіталу, підприємства фрондирующих 3 мажоритарників з Вінниці».

    Реклама на dsnews.ua