• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.7
Спецпроєкти

Нацбанк підвищив облікову ставку до 10%

Правління Національного банку України підвищило облікову ставку до 10% річних

Кирило Шевченко
Кирило Шевченко
Реклама на dsnews.ua

Про це під час монетарного брифінгу заявив голова НБУ Кирило Шевченко, повідомляє "ДС".

"Реалізація значної кількості проінфляційних ризиків потребує посилення монетарної політики НБУ для покращення інфляційних очікувань та забезпечення сталого зниження інфляції до 5%", — зазначив Шевченко.

За допомогою облікової ставки НБУ впливає на інфляцію – що вища ставка, то дорожче для банків, а в результаті і споживачів коштують кредити та депозити. Це стимулює бізнес та населення накопичувати гроші, а не витрачати їх на споживання. Так попит на товари скорочується, інфляція уповільнюється. Зворотний бік зростання облікової ставки – скорочення кредитування, і, як наслідок, уповільнення економічного зростання.

У червні НБУ вирішив не змінювати облікову ставку (7,5%). Водночас регулятор розпочав поступове згортання антикризових монетарних інструментів (довгострокове рефінансування). Очікувалося, що це посилить ефект попереднього підвищення облікової ставки та сприятиме уповільненню інфляції. 22 липня НБУ підвищив ставку до 8% у відповідь на прискорення інфляції. 9 вересня 2021 року НБУ підвищив облікову ставку до 8,5% для стримування інфляції.

У грудні НБУ підвищив облікову ставку до 9% для стримування інфляції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua