• USD 36.6
  • EUR 35.3
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

"Нафтогаз" умовив інвесторів відстрочити виплати по євробондах

Власники єврооблігацій НАК "Нафтогаз України" погодилися відстрочити виплати тіла боргу з терміном погашення у 2024 році на два роки

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні українського регулятора, передає "ДС".

"НАК "Нафтогаз України" успішно провів переговори з держателями єврооблігацій, термін погашення яких настає у липні 2024-го, — 77% інвесторів проголосували "за" і погодились на пропозицію з відтермінування виплат на 2 роки. Таким чином компанія може сплатити тіло боргу в розмірі 600 млн євро не у 2024-му, а у 2026 році, а відсотки по ньому почне сплачувати у 2024-му", — йдеться у повідомленні.

Сума відсотків становить 90 млн євро (45 млн євро на рік, які мають сплачуватись у липні кожного року).

"Нафтогаз" звернувся до Кабінету міністрів із проханням узгодити цю угоду для належного завершення запиту до власників єврооблігацій.

При цьому власники єврооблігацій, термін погашення яких настає у листопаді 2026 року, на повторних зборах не підтримали нової пропозиції щодо змін в умовах боргових зобов'язань. Умови, запропоновані власникам єврооблігацій, відповідали умовам пропозиції інвесторам щодо відстрочення виплат за суверенними єврооблігаціями України.

Як повідомляла "ДС", 21 липня Кабінет міністрів ухвалив рішення про заборону посадовим особам "Нафтогазу" здійснювати угоди щодо євробондів без окремого погодження з Кабміном. Таким чином, уряд пішов на дефолт по єврооблігаціям НАК "Нафтогаз".

17 серпня "Нафтогаз" на переговорах із кредиторами не зміг отримати згоду на відстрочку платежів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua