• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Нафтова виручка Росії впаде як мінімум на чверть, – дослідження

За результатами поточного року Росія прогнозовано втратить від 25% до 46% доходів від експорту сирої нафти 

Внаслідок ембарго на поставки сирої російської нафти, обсяги падіння її експорту у 2023 р.  оцінюється в 1,2–1,5 млн барр./день
Depositphotos
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в аналітичному матеріалі Українського інституту майбутнього (УІМ), передає "ДС".

"За нашими оцінками, залежно від цінової динаміки на світових ринках (не розглядаючи варіантів кризових обвалів цін та цінових шоків) та політики щодо знижок ключових покупців, виходячи із очікуваної структури експорту російської нафти, падіння виручки від експорту нафти РФ у 2023 р. може скласти 25-46 % відносно 2021 р. Нагадаємо, що у 2021 р. виручка від експорту нафти (без нафтопродуктів) склала $110,1 млрд, що складало 22,3% сукупних експортних доходів РФ", – зазначають автори.

Так, внаслідок запровадженого ембарго на поставки сирої російської нафти, обсяг падіння її експорту у 2023 р. різними організаціями оцінюється в 1,2–1,5 млн барр./день порівняно із довоєнним рівнем.

В УІМ зазначають, що вплив західних санкцій на торгівлю російськими нафтопродуктами (переважно дизель, мазут, меншою мірою бензин) оцінити значно важче, бо не до кінця зрозумілим залишається потенціал РФ диверсифікувати їх поставки.

"За нашими оцінками, падіння експорту нафтопродуктів може скласти 20-35%", – йдеться в аналітичному матеріалі.

Як відомо, з 5 лютого набуло чинності ембарго на поставку російських нафтопродуктів до країн ЄС. Велика Британія та США заборонили імпорт раніше. Країни G7 та ЄС погодили цінову стелю на російські нафтопродукти: $100/бар. для нафтопродуктів, що торгуються з премією до ціни нафти, як-от бензини і дизель, та $45/бар. для нафтопродуктів, що торгуються зі знижкою від ціни нафти, як-от мазут. Раніше, з 5 грудня, діє аналогічне ембарго на морські поставки російської сирої нафти.

Додамо, що в грудні ми писали про зміни в структурі та обсягах не тільки виручки, а й нафтогазових доходів російського бюджету.

Редактор: Алекса Швець
    Реклама на dsnews.ua