• USD 36.6
  • EUR 37.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

НБУ продовжив термін обміну дрібних монет: подробиці

Національний банк України продовжив на один рік термін обміну розмінних монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, які вже перестали бути платіжними засобами, до 30 вересня 2023 року

Обмін дрібних монет
Національний банк України
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні НБУ, передає "ДС".

Рішення пов’язане з продовженням дії воєнного стану в Україні.

"Через війну значна частина українців перебуває за межами свого постійного місця проживання. Як наслідок, упродовж березня–червня 2022 року здійснено обмін лише 665 тис. штук монет номіналами 1, 2 та 5 копійок. Це вп’ятеро менше, ніж за аналогічний період минулого року (за березень–червень 2021 року обміняли 3,3 млн штук)", — пояснили у банку.

Загалом вже обміняли майже 48 млн монет номіналами 1, 2, 5 копійок. Станом на 1 липня в обігу ще залишається майже 5,7 млрд.

"Завдяки продовженню терміну на один рік українці матимуть більше часу для обміну монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, зокрема ті, хто був вимушений залишити свої домівки через бойові дії. Тим паче, досвід інших країн світу свідчить, що найбільші обсяги вилучення монет припадають на останні два місяці до закінчення строку обміну", — додають у НБУ.

Громадяни зможуть обміняти монети дрібних номіналів безкоштовно й без обмежень на монети та банкноти всіх номіналів, що перебувають в обігу, у сумах, кратних 10 копійкам, у підрозділах Національного банку та в низці відділень уповноважених банків (АТ "Ощадбанк", АТ КБ "ПриватБанк", АТ "Райффайзен Банк ", АТ "ПУМБ") до 30 вересня 2023 року включно.

Нагадаємо, що з 1 жовтня 2019 року українці не можуть використовувати монети номіналами 1, 2 та 5 копійок для готівкових розрахунків. Ці монети перестали бути платіжним засобом та вилучаються з готівкового обігу. Також із готівкового обігу вилучаються монети номіналом 25 копійок, які перестали бути платіжним засобом з 1 жовтня 2020 року.

Як писала "ДС", у Національному банку України презентували пам’ятні монети "Ой у лузі червона калина".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua