• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

НБУ просить не брати пошкоджені банкноти, які могли потрапили з окупованих територій

Національний банк попереджає про небезпеку потрапляння в готівковий обіг гривневих банкнот з окупованих територій, навмисно пошкоджених банками в умовах воєнного стану. Це гроші, викрадені окупантами або мародерами із захоплених відділень банків

Гроші з окупованих територій
НБУ просить не брати пошкоджені банкноти / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Нацбанку, передає "ДС".

"Якщо під час розрахунків вам пропонують пошкоджену банкноту, краще відмовитися та попросити іншу. Доречним також буде повідомити про розповсюджувачів таких банкнот Національній поліції", — кажуть у НБУ.

За правилами Нацбанку, в умовах воєнних дій чи їх можливої загрози, в разі неможливості вивезти готівку, банки мають завдати їй пошкоджень, щоб привести банкноти в неплатіжний стан.

"Банкноти можуть бути пошкоджені механічним способом (обрізання не менше половини банкноти та її знищення; розрізання навпіл або на три частини; просвердлювання в банкноті трьох або більше отворів) або спеціальними розчинами чи іншими фарбуючими речовинами із зафарбовуванням не менше 50% загальної площі банкноти", — уточнюють у НБУ.

Національний банк попереджає, що такі банкноти – пофарбовані, розрізані або з отворами – не слід приймати під час готівкових розрахунків.

"Адже ці банкноти – перестали бути платіжним засобом. Банки не мають права здійснювати обмін фізичним та юридичним особам пошкоджених вищезазначеними способами банкнот, а повинні вилучати їх, надсилати Національному банку для дослідження та інформувати про подібні випадки правоохоронні органи", — зазначили у відомстві.

Як писала "ДС", за даними Нацбанку, в першому півріччі поточного року банківська система України зазнала збитків на загальну суму 4,6 млрд грн.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua