• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

НБУ вирішив ліквідувати ще один банк

Правління Національного банку України ухвалило рішення відкликати ліцензію та ліквідувати АТ "Айбокс Банк"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Дане рішення прийнято у зв'язку із систематичним порушенням банком вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування поширення зброї масового знищення (ПВК/ФТ), передає "ДС" з посиланням на прес-службу. Нацбанку.

Так, "Айбокс Банк" неналежним чином виконував наступні зобов'язання:

  • здійснювати посилені заходи належної перевірки щодо клієнтів, ризик ділових відносин з якими високий, які здійснювали діяльність з надання послуг з організації та проведення змагань (турнірів) зі спортивного покеру;
  • розробляти та впроваджувати внутрішні документи з питань ПВК/ФТ з урахуванням вимог законодавства, результатів національної оцінки ризиків та оцінки ризиків, характерних для його діяльності.

Крім того, протягом останніх двох років Нацбанк за результатами нагляду у сфері ПВК/ФТ приймав рішення про накладення штарфу на банк, зупинку здійснення окремих видів операцій (двічі), усунення посадової особи банку з посади, письмове застереження (двічі).

Частка "Айбокс Банку" склала 0,1% від активів платоспроможних банків, тому виведення його з ринку не вплине на стабільність банківського сектору України.

Кожен вкладник Банку отримає від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування у повному розмірі вкладу відповідно до закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua