• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

НБУ випустив пам’ятні монети "Ой у лузі червона калина" (ФОТО)

У Національному банку України 18 липня презентували пам’ятні монети "Ой у лузі червона калина"

Монети "Ой у лузі червона калина"
НБУ випустив нові пам’ятні монети / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні НБУ, передає "ДС".

"Ці пам’ятні монети – одні з перших, які вводяться в обіг з початку війни. Вони присвячені українській пісні, яка після віроломного нападу російських військ на Україну зазвучала з новою силою та стала сучасним символом протистояння російській військовій агресії", — зазначають у банку.

Монети "Ой у лузі червона калина" продовжують нову серію "Безсмертна моя Україно". Дизайн їх розробив київський художник Дмитро Кривонос.

На аверсі монет у центрі — стилізована символічна композиція, що зображує захисників різних поколінь: козака, січового стрільця і сучасного воїна Збройних сил України, які підіймають калину – опоетизований символ України, крона якої нагадує абриси кордонів держави. На реверсі монет у центрі зображено гілку з листком і ягодами калини.

Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла 925 проби, категорія якості карбування – "пруф", маса дорогоцінного металу в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм, тираж – до 5 000 штук (зокрема – до 2 500 шт. у 2022 році). 

Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – "спеціальний анциркулейтед", маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – до 250 000 штук (у тому числі – до 75 000 шт. у 2022 році, в сувенірній упаковці). 

Пам’ятні монети "Ой у лузі червона калина" Національний банк ввів у обіг 18 липня.

Пам'ятні монети
Монети "Ой у лузі червона калина"

Як писала "ДС", у США випустили дві срібні інвестиційні монети номіналом 1 долар із зображенням українських національних символів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua