• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

НБУ залишив облікову ставку незмінною на рівні 10%

Нацбанк повернеться до інфляційного таргетування з плаваючим обмінним курсом після звільнення території України від російських загарбників

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Національний банк України відклав ухвалення рішення щодо розміру облікової ставки. Вона залишатиметься незмінною на рівні 10%.

Про це повідомляє офіційний сайт НБУ.

"Національний банк залишається відданим режиму інфляційного таргетування. Водночас зараз через вимушене запровадження адміністративних обмежень ринкові монетарні інструменти, зокрема облікова ставка, не відіграють відчутної ролі у функціонуванні грошово-кредитного та валютного ринків", — зазначили в регуляторі.

НБУ відновить регулярні засідання Правління з монетарних питань з ухваленням рішень щодо облікової ставки та публікацію Інфляційного звіту з макроекономічним прогнозом за умови нормалізації економічної ситуації.

"Національний банк застосовуватиме ключову ставку та інші монетарні інструменти для утримання під контролем інфляційних очікувань та досягнення цілі з інфляції тоді, коли канали монетарної трансмісії відновлять функціонування та з’явиться можливість з прийнятною ймовірністю прорахувати ефекти від монетарних рішень на горизонті політики", — повідомляє НБУ.

Національний банк повернеться до традиційного формату інфляційного таргетування з плаваючим обмінним курсом після звільнення території України від російських загарбників і повернення економіки та фінансової системи до функціонування на ринкових засадах.

"У мінімально достатні терміни нормальну роботу валютного ринку буде відновлено, валютні обмеження будуть скасовані до довоєнного рівня. Втім, цей процес може бути поетапним", — підкреслили в НБУ.

Зазначимо, що з початку військової агресії Росії, НБУ не змінював офіційний курс валют: долар коштує 29,25 грн, а євро — 33,17 грн.

Нагадаємо, Національний банк України відкрив Міністерству соціальної політики України поточний рахунок для гуманітарних цілей.

    Реклама на dsnews.ua