• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Nike йде з Росії, — ЗМІ

Американський виробник взуття та одягу Nike йде з Росії

Nike йде з Росії
Nike / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Nike не продовжила франчайзингову угоду з Inventive Retail Group (IRG), якій належить найбільша в країні монобрендова мережа магазинів американського рітейлера, передає "ДС" з посиланням на "Відомості". Видання вказує, що це випливає із листа президента IRG Тихона Смикова співробітникам компанії.

Смиков пояснює, що Nike не може "в найближчому майбутньому" організувати постачання товарів до Росії. І з вичерпанням товарних запасів IRG буде змушена закрити всі свої магазини під цим брендом.

PR-директор IRG Людмила Семушина підтвердила, що постачання продукції Nike припинено, а сам товар перебуває у дефіциті.

"У поточних реаліях ми не можемо продовжувати підтримувати роботу монобрендових магазинів і будемо змушені їх закрити", — сказала вона, відмовившись коментувати стосунки з виробником.

У відповідь на запит видання представник американського рітейлера повідомив, що у зв'язку з операційними складнощами Nike прийняла рішення не продовжувати наявні та не вступати до нових ділових взаємин. За його словами, ділова активність у країні призупинена, але компанія продовжує здійснювати усі виплати своїм співробітникам.

Непродовження угоди з IRG загалом може означати відхід Nike з російського ринку, вважає директор рітейл-департаменту Core.XP Марина Малахатько.

У березні 2022 року Nike вже заявляла, що "не може гарантувати доставку товарів покупцям у Росії". Вона зупинила поставки, припинила роботу російського інтернет-магазину та доставку до регіону, а також тимчасово закрила всі магазини у прямому управлінні. За даними офіційного сайту компанії, з березня по травень кількість монобрендових магазинів Nike в країні вже скоротилася зі 116 до 56, з них 19 тимчасово закрито.

IRG управляє 37 точками Nike. З інформації на її сайті випливає, що 9 магазинів наразі не працюють.

Як писала "ДС", німецький концерн Siemens покине російський ринок через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua