• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Відключення країн Балтії від контрольованої Росією енергосистеми: названо терміни та умови

Оператори Литви, Латвії та Естонії уклали угоду про синхронізацію електроенергії, що передбачає відключення країн Балтії від контрольованої системи Росії та синхронне підключення до континентальної європейської мережі

Енергосистема
Оператори Литви, Латвії та Естонії уклали угоду про синхронізацію електроенергії / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства енергетики Литви, передає "ДС".

Угода між Elering, AST та Litgrid – операторів мереж країн Балтії – передбачає, що остаточне від’єднання від російської системи й перехід на європейську відбудеться в лютому 2025 року.

Також заплановано, що влітку 2024 року, за пів року до синхронізації, країни Балтії спільно вийдуть з контракту BRELL, укладеного з російськими та білоруськими операторами.

Необхідні роботи — встановлення перших синхронних конденсаторів, систем управління та реконструкція третьої лінії між Естонією та Латвією — розраховують завершити до узгодженої дати.

Інші проєкти балтійських операторів електросистем будуть утілені до кінця 2025 року або пізніше.

Угоду ще мають схвалити прем'єр-міністри Естонії, Латвії та Литви. Це очікується найближчими днями.

Литва, Латвія та Естонія разом із Росією та Білоруссю працюють у загальній системі електропостачання, якою централізовано керують з Москви.

Як писала "ДС", минулоріч оператори енергетичних систем країн Балтії — естонська компанія Elering, латвійська Augstsprieguma tīkls (AST) та литовська Litgrid — уклали угоду, згідно з якою більше не купуватимуть електроенергію у Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua