• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Пальма не допоможе. Як постраждає світ від блокади української олії

На глобальному ринку олії розгортається криза. Війна в Україні — один із ключових факторів

Ціни на рослинні олії у світі підскочили до рекордно високого рівня
Ціни на рослинні олії у світі підскочили до рекордно високого рівня
Реклама на dsnews.ua

Україна, яка забезпечувала 46% (5,1 млн т) світових поставок олії, зіткнулася з російською блокадою морських портів, а автомобільні та залізничні перевезення не зможуть забезпечити весь експорт цього продукту.

І хоча у харчовій промисловості різні види олій взаємозамінні, цього року спостерігається дефіцит за багатьма позиціями, пише Depo.ua.

Пальмова олія. Індонезія — найбільший у світі виробник пальмової олії — ухвалила рішення про заборону експорту з 28 квітня, мотивувавши свої дії спробою впоратися зі зростанням внутрішніх цін (а сусідня Малайзія не зможе навіть частково компенсувати виробництво пальмової олії через нестачу робочої сили). Це автоматично підніме ціни на всі основні харчові олії, включаючи пальмову, соєву, соняшникову та ріпакову (рапсову).

Ріпакова олія. Значні обсяги ріпакової олії також випадають зі світового ринку через катастрофічне скорочення посівів ріпаку у Канаді. Причина — посуха у Північній Америці.

Соєва олія. Ця друга за обсягами виробництва харчова олія пропадає з ринку вже через посуху в Південній Америці, насамперед в Аргентині, найбільшому експортері цього продукту. Очікується, що у 2022 р. її випуск становитиме близько 59 млн т.

До лютого великі оптові покупці сподівалися, що врожай соняшнику в Україні, провідному експортері соняшникової олії, послабить напруженість на ринку. Але внаслідок агресії Росії проти України та зриву поставок із Чорноморського регіону ціни на олії у світі підскочили до рекордно високого рівня.

Якого удару зазнає олійно-жирова галузь світу та які регіони найбільше постраждають — читайте у статті Дениса Стаджі на Depo.ua "Незамінна олія. Як війна в Україні знежирить світ".

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua