У справі законного аукціону "Укрексімбанк" зливає сумнівним юристам понад 40 млн грн

Шалені гонорари юридичної фірми можуть бути схемою з привласнення держкоштів в особливо великих розмірах

Про це із посиланням на Єдиний реєстр судових рішень, пише РБК-Україна, передає "ДС".

Державний "Укрексімбанк" вже тричі програв справу щодо продажу через аукціон збанкрутілого підприємства ПрАТ "Бліц-Інформ". Попри це, банківська установа продовжує оплачувати роботу сумнівних юристів з компанії А.Д.ХОК. Гонорари останніх сягають десятків мільйонів гривень.

Йдеться про справу, в якій АТ "Укрексімбанк" оскаржує законність аукціону з продажу майна банкрута ПрАТ "Бліц-Інформ" компанії "Палп Мілл Прінт". Її наразі розглядає Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів. 

Однак, ещё влітку 2021 року Північний апеляційний господарський суд підтвердив законність рішення суду першої інстанції щодо придбання ТОВ "Палп Мілл Прінт" на відкритому публічному аукціоні майна банкрута. А згодом (влітку 2022 року) законність аукціону та придбання на ньому активів ПрАТ "Бліц-Інформ" підтвердив і Господарський суд міста Києва. 

Попри безперспективність позовів, "Укрексімбанк" продовжує судову тяганину з цього питання. За даними видання, її супроводжують найняті юристи з маловідомого Адвокатського об'єднання "А.Д.ХОК". Статутний капітал цієї контори складає всього 2000 грн, натомість гонорари, передбачені договором із "Укрексиімбанокрм" перевищують 42 млн. грн. 

"З огляду на викладене, очевидним вбачається той факт, що аукціон з продажу ПрАТ "Бліц-Інформ" було проведено законно (підтверджено трьома рішеннями суду). А тому уся ця судова тяганина за участі дороговартісних юристів може бути черговою схемою з привласнення держкоштів в особливо великих розмірах чи то з метою лише збагачення, чи то з метою ще й корупційного впливу на суди", — зауважує РБК-Україна. 

Насамкінець видання додає, що "А.Д.ХОК" та її партнери відсутні в адвокатських рейтингах Legal 500, Chambers, Who's Who Legal (видавництва "Юридична практика" та "Юридичної Газети"), хоч це є обов’язковою умовою, визначеною самим АТ "Укрексімбанком", для тих юристів, які претендують на співпрацю з банком. Крім того, залучення А.Д.ХОКу відбулося без проведення відповідного тендеру, що суперечить законодавству. 

Усі викладені обставини в "Укрексімбанку" наразі прокоментувати відмовилися, зазначивши, що в них "немає прес-служби", а тому запит на коментарі можна подати лише через форму зворотнього зв’язку на сайті установи.

Як відомо, головою правління "Укрексімбанку" є Сергій Єрмаков. Він став наступником скандального колишнтого керівника банку Євгена Мецгера, звинуваченого у нападі на журналістів "Схем". Квартальний заробіток Єрмакова, за даними finclub, перевищує 1,65 млн грн.