• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

"Податок на Google" приніс бюджету за останні дев'ять місяців майже 6 млрд грн

Держбюджет з початку 2023 року отримав 5,9 мільярда гривень завдяки так званому податку на Google. Минулого року ця сума становила 4,3 мільярда

Данило Гетманцев
Данило Гетманцев / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні народного депутата, голови податкового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева в Telegram, передає "ДС".

За час дії відповідної норми Податкового кодексу платниками ПДВ зареєструвалися 98 нерезидентів-надавачів цифрових послуг. Вони уже сплатили державі податків на 10,2 мільярда гривень.

Найбільшими платниками ПДВ з цифрових послуг наразі є Google, Google Play і Netflix, обсяги сплати яких демонструють позитивну динаміку. Їхні платежі за період з липня по вересень зросли в іноземній валюті в порівнянні з квітнем — червнем на 5% і становили €21 мільйон.

Водночас Fenix International Limited, надавач послуг платформи OnlyFans, сплатив у поточному році майже мільйон доларів ПДВ (у 2022 році — $889 500).

Наразі триває декларування за третій квартал.

Зазначимо, "податком на Google" називають збір, який зобовʼязує незареєстровані в Україні міжнародні інтернет-компанії з 2021 року сплачувати податок на додану вартість (ПДВ) у розмірі 20% з доходів від послуг, які вони надають українцям. Відповідний закон Верховна Рада ухвалила в червні 2021 року.

Необхідність введення цифрового податку аргументували тим, що діяльність корпорацій здійснюється без належного оподаткування, а це призводить до втрат держбюджету і створює неконкурентне середовище для резидентів-платників. Тоді Гетманцев казав, що держбюджет недоотримує лише від рекламних послуг майже 3 мільярди гривень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua