• USD 36.6
  • EUR 39.6
  • GBP 45
Спецпроєкти

Втрати склали 12 млрд грн, або $330 млн: російські окупанти знищили виробництво на птахофабриці "Чорнобаївська"

Агрохолдинг "Авангард", один з провідних виробників яєць курячих в Україні, повідомляє про наслідки російської агресії для найбільшого у Європі підприємства галузі — птахофабрики "Чорнобаївська". Через дії окупантів фабрика, що була ключовим для Херсонщини виробництвом, розграбована і зруйнована. Через смерть 4,4 млн птахів ситуація в регіоні кваліфікується правоохоронними органами як екоцид, здійснений окупантами

Агрохолдинг "Авангард"
Фото: avangardco.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні групи компаній "Укрлендфармінг", до якої входить агрохолдинг "Авангард", передає "ДС".

Як зазначається, на початку березня 2022 року через окупацію частини території України російськими загарбниками найбільша в Європі птахофабрика "Чорнобаївська", ключове підприємство для Херсонської області, залишилася без електропостачання, без можливості годувати птицю, підвозити працівників до робочих місць та вивозити готову продукцію. Від спраги та голоду загинуло близько 4,4 млн курей.

Частину готової продукції та курей попри обстріли на початку наступу окупантів вдалося роздати місцевим жителям, але більша частина птахів загинула через неможливість їх годувати.

"Загибель такої великої кількості птиці без можливості утилізації — це надзвичайна подія, фактично екологічне лихо. Це питання стало настільки критичним, що окремо піднімалося на засіданні Генасамблеї ООН", — вказує агрохолдинг.

Після окупації фабрику, що до початку широкомасштабної агресії відігравала визначальну роль в економічному житті Херсонщини, пограбували російські загарбники. Вони вивезли все цінне, а все, що не могли вивезти — пошкодили або знищили.

Загальні фінансові втрати агрохолдингу внаслідок російської агресії наразі оцінюються приблизно в 12 млрд грн, або  330 млн доларів. Зокрема втрати від загибелі птиці складають близько 0,7 млрд грн, або 20 млн доларів. Втрачений дохід від незнесеного яйця цією птицею — близько 5,8 млрд грн, або 160 млн доларів. Понівечене і вкрадене обладнання на суму близько 5,5 млрд грн, або  150 млн доларів.

"Крім того, фактичне знищення ключового для галузі виробництва призвело до нестачі курячих яєць в Україні. Пропозиція на ринку суттєво зменшилась, а ціни виросли. Треба зазначити, що птахофабрика "Чорнобаївська" було одним з найбільших і найсучасніших виробництв в Європі. Втрата такого підприємства — втрата не тільки для виробника. Це втрата для мільйонів споживачів в Україні, адже пропозиція яйця курячого як одного з найдоступніших і найякісніших продуктів харчування суттєво знизилась", — наголошують в "Авангарді".

Прокурори Херсонської обласної прокуратури наразі здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом масового знищення об’єктів тваринного світу, що може спричинити екологічну катастрофу (ст. 441 КК України – екоцид), внаслідок збройної агресії РФ проти України та масового обстрілу ворожими військами селища Чорнобаївка.

    Реклама на dsnews.ua