• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Птахофабрика, техніка та землі: агрохолдинг ULF готує позов до Росії на $1-1,2 млрд

Власник агрохолдингу UkrLandFarming Олег Бахматюк повідомив, що компанія вже збирає експертизи та працює з закордонними фондами

Олег Бахматюк
Олег Бахматюк
Реклама на dsnews.ua

Агрохолдинг UkrLandFarming готує сукупний позов до уряду Росії на $1–1,2 млрд. Йдеться про капітальні прямі втрати та втрачені можливості. Про це, як передає "ДС", власник агрохолдингу UkrLandFarming Олег Бахматюк заявив в інтерв’ю "Українській правді".

За його словами, найбільші збитки групи – втрата Чорнобаївської птахофабрики. "Лише прямі затрати на її побудову сягали $400 млн", — відзначив Бахматюк. На цьому птахокомплексі загинуло 4,5 млн птахів.

Інші ж збитки групи – техніка та землі на окупованих територіях. До 24 лютого до складу UkrLandFarming входило 24 елеватори, 11 птахофабрик, вісім комбікормових заводів, 40 тваринницьких ферм, 470 тисяч гектарів землі. За словами власника холдингу, станом на кінець жовтня залишилося 310 тисяч гектарів — інша земля в окупації та сірій зоні. "На цих землях було техніки на $80-100 млн, міндобрив та насіння ще на $90 млн. За нашими даними, усе це розграбоване, уся техніка вивезена", — зауважив Бахматюк.

"Птахофабрика "Ареал-Снігурівка" розбомблена (Миколаївська область – "ДС"), виробництво в Миколаєві, Волновасі та Бахмуті зупинене, Донецька птахофабрика зупинена. Розбомблена Київська птахофабрика, пошкоджена Макарівська – вони теж не працюють", — зауважує власник ULF, відзначаючи, що з 11 птахофабрик сьогодні працює п’ять. У натуральному вигляді спад виробництва становить близько 100 млн штук яєць на місяць.

Бахматюк також зауважив, що російські окупаційні війська не просто крадуть сільгосптехніку, але й навчились запобігати її відстеженню. "Вивезено близько 100 тракторів, 100 комбайнів, 150 зерновозів. Росіяни вже навчилися знімати GPS, тож ми не можемо відстежувати техніку. Раніше відстежували, бачили, що вона в Криму, у Ростові", — зауважує бізнесмен.

Говорячи про позов до Російської Федерації Бахматюк відзначає: "Ми збираємо експертизи, працюємо із закордонними фондами. Розуміємо, що це непроста процедура, тож готуємося до неї. Думаю, половину дороги пройшли".

Нагадаємо, що ще в травні 2022 року в UkrLandFarming заявляли, що через збройну російську агресію збитки холдингу сягнули сотень мільйонів доларів.

Редактор: Аліса Нєдєліна
    Реклама на dsnews.ua