• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Рада ЄС схвалила виділення €5 млрд макрофіну для України

Рада Європейського Союзу схвалила виділення Україні 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства фінансів Чехії, яка головує у Раді ЄС, передає "ДС".

Міністр фінансів Чехії Збинек Станжура розповів, що новий кредит піде на нормальну роботу держави та забезпечення функціонування критичної інфраструктури в країні, як-от офісів, шкіл чи лікарень.

5-мільярдна допомога є частиною пакета у 9 мільярдів євро, який у ЄС захотіли надати Україні ще в травні. Києву планують дати гроші в кредит зі строком погашення через 25 років і фактично без відсотків. Утім, країни ЄС досі не могли домовитися, як саме фінансувати цю допомогу, тому дотепер Україні виділили лише 1 мільярд євро.

Новий транш для України схвалили під час переговорів міністрів фінансів, керівників центральних банків країн ЄС, Єврокомісії та Європейського центрального банку. Під час перемовин політики також обговорили післявоєнну відбудову України. 

Станжура зазначив, що сьогодні доцільно зайнятися також післявоєнною відбудовою України, а не лише підтримкою її функціонування зараз. За його словами, чим швидше ця допомога розпочнеться, тим швидше Україна стане на ноги. 

"При цьому мова йде не про одностороннє вливання грошей, а, перш за все, про надання можливості чеським і європейським компаніям вийти на український ринок і взяти участь у відновленні країни, що, безсумнівно, принесе цілий спектр привабливих бізнес-можливостей", — вважає міністр.

У травні президент України Володимир Зеленський заявляв, що Україна в умовах війни потребує щомісяця 5-7 мільярдів доларів міжнародної підтримки.

У липні в Нацбанку повідомляли, що з початку повномасштабного російського вторгнення Україна вже отримала від міжнародних партнерів майже 13 мільярдів доларів фінансової допомоги. А в серпні Україна отримала ще 4,7 мільярда доларів допомоги, завдяки чому її міжнародні резерви зросли на 13,6% і тепер становлять 25,4 мільярда доларів.

У Нацбанку кажуть, що поточний обсяг міжнародних резервів дозволить Україні фінансувати імпорт упродовж 4 місяців. Цього достатньо для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку. 

Міністерка економіки Юлія Свириденко наприкінці серпня розповідала, що економіка України має стабілізуватися 2023 року. Свириденко сказала, що чинні прогнози щодо валового внутрішнього продукту у 2023-му варіюють від подальшого скорочення на 0,4% до зростання на 15,5% після прогнозованого скорочення на 30-35% цього року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua