• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Реальні зарплати в приватному секторі перестали зменшуватися, - Нацбанк

Реальні зарплати у приватному секторі України у II кварталі 2023 року, майже перестали знижуватися, а кількість шукачів роботи зменшилася

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в огляді Національного банку, повідомляє "ДС".

"Реальні зарплати у приватному секторі на тлі низької бази порівняння практично припинили падіння, що разом з індексацією пенсій та виплатами у бюджетному секторі підтримало доходи ДГ. Але подальше їх зростання стримуватиметься складним фінансовим станом підприємств та високим рівнем невизначеності", — йдеться в повідомленні.

Згідно з опитуванням Європейської бізнес асоціації, серед представників малого та середнього бізнесу, більшість компаній (62%) повністю виплачували зарплати. Водночас 32% заявляли про відсутність фінансових резервів, 16% – звільняли працівників. Серед великих міжнародних компаній, за даними ЄБА, повністю виплачували зарплату 90%, а фінансові резерви відсутні лише у 5% компаній.

В НБУ зазначили, що зростання кількості резюме майже зупинилося, тоді як кількість вакансій продовжує зростати (крім ІТ-сектору). Частково зростання попиту на робочу силу пов'язано із сезонністю, зокрема, сільгоспроботами, а частково – мобілізацією співробітників, та посиленням складнощів із пошуком персоналу. У результаті кількість претендентів на одну вакансію знизилася майже до показників травня 2021 року.

За опитуванням Інституту економічних досліджень, більшість підприємств (91%) не планують змін у кількості працівників. Це свідчить про стабілізацію зайнятості.

Як повідоляла "ДС", Пенсійний фонд України затвердив показник середньої заробітної плати за перший квартал 2023 року.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua