• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Росія накопичила близько $1 млрд у рупіях, які осіли за межами країни, - ЗМІ

Росія стала найбільшим постачальником нафти до Індії, збільшила долю торгівлі та щомісячно накопичує до 1 млрд доларів у рупіях, які осідають за межами країни

Президент РФ Володимир Путін і прем'єр Індії Нарендра Моді
Президент РФ Володимир Путін і прем'єр Індії Нарендра Моді
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Bloomberg, передає "ДС".

За даними агентства, через стагнацію імпорту з Індії у РФ виник надлишок рупій. За словами обізнаних джерел агентства, ситуація привела до того, що Росія очікує на подальше збільшення профіциту. 

У Bloomberg припускають, що щокварталу дисбаланс генеруватиме 2-3 млрд доларів, які Росія не зможе використати. Ця сума додасться до приблизно 147 мільярдів доларів чистих іноземних активів, створених за кордоном протягом 2022 року.

Індія та РФ обговорюють різні механізми оплати, включно з інвестиціями російських компаній на ринки капіталу Індії. Це варіант, який спочатку не знайшов прихильності Москви, але тепер знову розглядається, оскільки мільярди рупій накопичуються в індійських банках. Інші можливості включають спрямування накопичених рупій в індійські інфраструктурні проєкти в обмін на частки акцій.

"Для Росії єдиним прийнятним варіантом є використання валют третіх країн, таких як китайський юань або дирхам Об’єднаних Арабських Еміратів….

До угоди між країнами ще далеко, оскільки Росія має обмежений вплив на ситуацію з невеликою кількістю альтернативних покупців, окрім Індії, сказали джерела журналістів", — зазначили у ЗМІ.

Водночас, Індія прагне, щоб її валюту ширше використовували в міжнародних розрахунках. Центральний банк припустив, що країни, які накопичують надлишок рупій від експорту, можуть вкладати кошти в місцеві цінні папери, включаючи державні облігації.

Як повідомляла "ДС", голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн раніше заявила, що в санкційному списку ЄС можеть опинитися понад 90 компаній, які допомагають Росії обходити санкції. З них близько 8 знаходяться у Китаї.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua