• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Росія скоротила експорт алмазів на ключові ринки — до Індії та Європи

Через західні санкції Росія скоротила експорт алмазів на ключові ринки — до Індії та Європи

Росія скоротила експорт алмазів до Індії та Європи
Росія скоротила експорт алмазів / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Комерсант", передає "ДС".

Видання зазначає, що санкції, накладені на російську групу компаній "Алроса", дозволяють їй постачати діамантову сировину до Індії, але виникають проблеми з оплатою. Обмеження посилили й без того наявний дефіцит алмазів, що спостерігався на світовому ринку, тож падіння доходів російських виробників виявилося багато в чому компенсованим зростанням цін.

За даними Мінпромторгу Індії (найбільший світовий ринок необроблених алмазів, там граниться 90% каміння), у березні імпорт необроблених та непромислових алмазів, з яких виготовляють діаманти, становив 209 тис. карат — удвічі менше, ніж у березні 2021 року. З січня до березня Росія поставила до Індії 718 тис. карат проти 1,3 млн за аналогічний період минулого року. Водночас, у грошовому вираженні вартість імпорту в березні зросла на 27%, до 78 млн. доларів.

За даними Eurostat, російський імпорт в ЄС (Бельгія) склав 1,5 млн карат, що втричі менше за березень 2021 року. Проте вартість всього імпорту в березні становила 185 млн. євро проти 162 млн. євро рік тому.

Індія не підтримує санкції проти РФ, але складнощі виникали із проведенням оплати. За даними Bloomberg, індійські трейдери обговорювали у квітні з групою "Алроса" способи купівлі алмазів, зокрема валюту платежу — рублі або рупії.

Як писала "ДС", уряд США у квітні запровадив санкції проти російської алмазовидобувної компанії "Алроса" через напад Росії на Україну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua