• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Сергій Сінченко: В умовах війни КСВ об’єднує нас як команду

СЕО Moneyveo про соціальні проєкти компанії — допомогу дітям, поширення фінансової грамотності і підтримку армії 

Сергій Сінченко
Сергій Сінченко
Реклама на dsnews.ua

—   Сергію, як виникла ідея соціальної відповідальності у Moneyveo?

С.С. Соціальна відповідальність Moneyveo почалася як добровільний відгук компанії на проблеми суспільства. Першим став проєкт підтримки сирітського будинку, потім ми точково допомагали, фінансуючи запити на лікування хворих дітей. Далі почали допомагати на постійній основі, зокрема співпрацюємо з Благодійним Фондом "Запорука". Уже кілька років поспіль фінансово підтримуємо столичний центр "Дача", яким опікується БФ. У центрі проживають маленькі пацієнти Інституту раку зі своїми сім'ями.

Згодом ми стали відгукуватися й на інші виклики часу. Коли розпочалася пандемія, Moneyveo виділила 3 млн грн на закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів для боротьби з COVID-19. Їх встановили в Київській міській клінічній лікарні №9, Івано-Франківській обласній клінічній інфекційній лікарні та Чернівецькій обласній клінічній лікарні. 

Ідея соціальної відповідальності була закладена в корпоративному гені Moneyveo. Так, упродовж існування компанії велика увага приділялася напрямку охорони здоров’я, розроблена ціла низка соціальних програм для наших співробітників.

Зазвичай компанії провадять соціальну активність у сфері, в якій працюють. Чи у вас є якісь проєкти, пов’язані безпосередньо з бізнес-діяльністю?

С.С. Так, один з векторів КСВ Moneyveo спрямований на те, щоб підвищити рівень фінансової та цифрової грамотності населення та зміцнювати його підприємницькі навички.

Щоб допомогти українцям ефективно планувати бюджет, управляти витратами, користуватись фінансовими послугами, Moneyveo ініціювала та підтримала низку проєктів. Зокрема, ми розробили і випустили серію освітніх роликів на YouTube-каналі порталу www.minfin.com.ua про нюанси користування фінансовими продуктами. Свого часу Moneyveo долучилася до інформаційної кампанії Нацбанку #ЗнайСвоїПрава, у рамках якої користувачі фінансових послуг отримали інформацію про свої права та обов’язки. 

Реклама на dsnews.ua

У напрямку розвитку цифрової грамотності Moneyveo підтримала освітню гру "Здолай шахрая", розроблену Асоціацією "ЄМА" за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Також компанія разом з партнерами — Міністерством цифрової трансформації України, 10Guards і Cyberlab — зняла серіал "Кіберняні". В ньому розповідається, як можна мінімізувати ризики втрати приватної інформації, як запобігти кібератаці або кібершахрайству та як швидко відновитися, якщо це все ж таки сталося. 

Також Moneyveo разом з Міністерством цифрової трансформації України розробила та реалізувала освітній серіал для підприємців "Переведення бізнес-процесів в онлайн". У відеовипусках спеціалісти компанії діляться досвідом та лайфхаками зі швидкої адаптації компанії до роботи через мережу.

Крім того, ми підтримали програму Київської школи економіки з навчання підприємницької діяльності ветеранів АТО/ООС. Експерти Moneyveo записали відеоуроки, які допоможуть слухачам розібратися в нюансах сучасного онлайн-маркетингу та навчитися застосовувати його у бізнесі. А для студентів Національного університету "Києво-Могилянська академія" компанія розробила курс з інтернет-маркетингу, який увійшов до сертифікатної програми "Вебдизайн". У рамках цього курсу кілька років поспіль Moneyveo заохочувала студентів разовими стипендіями за найкращі проєкти.

— Яким чином у компанії приймаються рішення щодо участі в тому чи іншому проєкті?

С.С. Соціальна відповідальність бізнесу може бути справді ефективною та корисною лише за умови, що ініціатива йде від самих співробітників. Люди мають керуватися власним бажанням допомагати. Коли вони добровільно, охоче, без вказівок зверху беруть на себе відповідальність, зобов’язання, реалізуючи ті чи інші проєкти — КСВ дійсно має сенс. І я пишаюся нашою командою, бо в Moneyveo працюють саме такі люди! Наші співробітники знаходять можливість взяти участь у проєкті, незважаючи на брак особистого часу та інших чинників. Тому у нас реалізується багато соціальних заходів за участю працівників компанії: курси, тренінги, майстер-класи, івенти благодійного спрямування. До постійних проєктів додаються нові. Наприклад, щоб зібрати кошти на "старлінки" для підрозділу, де служить наш колега, співробітники організували благодійний вебінар "Емоційне і фінансове здоров’я у теперішніх умовах".

Цього року провели корпоративний захід — день донора у Moneyveo. Команда долучилася до здачі крові для Інституту імені Амосова. Звідти кров перерозподіляється по обласних центрах, де лікуються військові. 

— Допомога українській армії — це теж ініціатива співробітників?

С.С. Компанія допомагала військовим ще до повномасштабної війни в Україні. У 2019-му ми почали співпрацю з розвідувальним центром "Північ", в рамках якої постачали військовим оргтехніку. З 2020-го на постійній основі Moneyveo бере участь у фінансуванні лікування поранених бійців. Ми співпрацюємо з реабілітаційними центрами для ветеранів АТО/ООС, зокрема з благодійним фондом Revived Soldiers Ukraine. Завдяки цьому фонду військовослужбовці проходять реабілітацію в Ірпінському центрі Next Step Ukraine. Під час війни ми поглибили співпрацю у цьому напрямку. Частина співробітників компанії стали до лав ЗСУ, тероборони, самооборони. Багато колег займаються волонтерською діяльністю. 

Усі акумульовані кошти компанії та доступні ресурси йдуть на задоволення потреб армії. З початку війни Moneyveo перерахувала на потреби ЗСУ більш як 12 млн грн, закупила автомобілі та портативні апарати УЗД для поранених військових, медикаменти. Також ми постійно купуємо різноманітне екіпірування для наших бійців. 

Під час війни основний фокус уваги бізнесу має бути на допомозі армії. Разом з тим ми маємо дбати про економічне зростання держави, про здорову націю, про благополуччя суспільства. І наша компанія робить усе можливе, щоб цьому сприяти.

Корпоративна соціальна відповідальність завжди була невід’ємною складовою нашого бізнесу, а в сьогоднішніх умовах вона набула для нас ще глибшого і більшого значення. Це те, що об’єднує нас під час війни як команду. 

    Реклама на dsnews.ua