• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Сфери світла, швидкі та житло. Як Філіп Морріс допомагає Україні

Компанія Філіп Морріс активно опікується гуманітарними потребами під час війни — від евакуації співробітників із зон активних бойових дій до закупівель швидких. Одним з важливих проектів став запуск 5 соціальних просторів "Сфери світла" у Києві, Одесі та Львові, аби допомогти українцям пережити блекаути

У грудні Філіп Морріс разом з агенцією DTF встановила 5 соціальних просторів "Сфери світла" у Києві, Одесі та Львов
Реклама на dsnews.ua

З початком повномасштабного вторгнення Росії ключовим завданням для Філіп Морріс стало вирішення гуманітарних потреб. "Коли почався цей жах, ми зробили все, щоб врятувати наших людей. Це була величезна відповідальність, яку ми взяли на себе як компанія. Харків, де проживає більшість наших працівників і де розташована наша фабрика, був під обстрілами з перших днів, але ми евакуювали співробітників, їхні родини та домашніх улюбленців. Це була складна і безпрецедентна логістична операція, проте нам вдалося вивезти близько 1600 людей", — розповів генеральний директор "Філіп Морріс Україна" Максим Барабаш.

Колег з родинами евакуювали автобусами, забезпечили харчуванням та житлом як в Україні, так і за кордоном. Намагалися подбати про кожного, цілодобово підтримуючи зв'язок. Інколи офіс компанії у Львові приймав до 80 евакуйованих за день.

Війна в Україні не могла не відгукнутися в серці жодної свідомої людини. Тому співробітники філій в Польщі, Молдові, Румунії, Швейцарії, Словаччині, Угорщині з перших днів долучилися до гуманітарної допомоги та організації евакуації працівників з України. Крім того, співробітники компанії з 80 країн зібрали $550 тис. у рамках внутрішнього благодійного проєкту для допомоги українцям. Проте компанія фокусується не лише на турботі про працівників.

Сфери світла

У грудні Філіп Морріс разом з агенцією DTF встановила 5 соціальних просторів "Сфери світла" у Києві, Одесі та Львові. Вони були оснащені генераторами та "старлінками", там можна було зігрітися, підзарядити девайси, а також попрацювати та випити гарячого чаю. "Сфери світла" могли одночасно прийняти близько 100 людей кожна.

"Ми працюємо у великій міжнародній компанії, що має офіси і магазини у багатьох містах України. Як і всі українці ми шукаємо зв‘язок під час блекаутів, сидимо в укриттях під час тривог та хвилюємось, якщо не можемо зв‘язатись з рідними. Ми вважаємо, що сталі компанії можуть допомогти пережити блекаут разом. Тому ми організували автономні станції з електрикою, інтернетом та теплом, щоб всі бажаючі могли зігрітися, попрацювати, випити чаю і залишатися на зв’язку зі своїми близькими", — зазначив Дмитро Зінченко, генеральний директор ТОВ "Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн".

Реклама на dsnews.ua

З перших днів запуску соціальні простори користувалися великою популярністю серед мешкінців міст та виручали у дуже неочікуваних ситуаціях.

В Одесі, наприклад, під час аварійного відключення до сфери прийшли дівчата з салону неподалік доробляти манікюр. А в Києві такий простір став місцем для поведення шлюбної церемонії.

Допомога з житлом

Турбота про людей ― один із головних принципів Філіп Морріс. З початку війни компанія забезпечує житлом своїх працівників як в Україні, так і за кордоном. "Для співробітників, які евакуювалися за кордон чи в інші регіони України, створили всі умови для можливості виконувати робочі обов’язки віддалено. Приблизно 80 людей працюють над проєктами в інших філіях Philip Morris International. Їх досвід стане в пригоді, щоб відновлювати бізнес та економіку держави після закінчення війни", — зазначив Максим Барабаш. Крім забезпечення житлом працівників, Філіп Морріс профінансувала ремонт приміщень для переселенців. Компанія також стала донором проекту RE:Ukraine Housing, що передбачає будівництво тимчасового модульного житла поблизу Бучі. Йдеться про дві житлові секції на 15 сімей. Надалі проект розраховують масштабувати.

Медична підтримка

Чимало ініціатив компанії пов’язані з медичною допомогою українцям під час війни. Philip Morris International виділила $10 млн на підтримку міжнародних гуманітарних зусиль, зокрема профінансувала придбання 22 машин швидкої допомоги та рентгенівського апарату для лікарні в Івано-Франківську. "Філіп Морріс Україна" оплатила купівлю двох реанімобілів. Вони обладнані всім необхідним, щоб доставляти до лікарні тяжко поранених: кисневими балонами, кардіомоніторами, дефібриляторами і апаратами штучної вентиляції легень. В одну з лікарень Дніпропетровщини компанія купила спеціальні матраци для реанімації.

А ще планує виділити близько 1,5 млн грн благодійному фонду "Фундація імені професора М. С. Бакшеєва" на мобільний гінекологічний кабінет експертного класу для обстеження та медичної допомоги жінкам на деокупованих територіях, зокрема на Харківщині. Така пересувна міні-клініка буде забезпечена апаратами УЗД, кольпоскопом, кардіомонітором, медичною кушеткою для інтенсивної терапії для проведення огляду.

    Реклама на dsnews.ua