• USD 36.6
  • EUR 37.5
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Шмигаль озвучив збитки інфраструктурі України від нападу Росії

Пряма шкода інфраструктурі України від широкомасштабного нападу Росії перевищила $100 млрд

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на Конференції з відновлення України у швейцарському Лугано, передає "ДС" із посиланням на "Укрінформ".

"Вже зараз ми формуємо електронну мапу України, де фіксуємо всі збитки, завдані війною. Ця мапа постійно оновлюється, збитки постійно фіксуються та верифікуються одразу з кількох сторін. Завдяки розвиненим цифровим інструментам уряду та у веб-додатку "Дія" кожен громадянин України може подати інформацію про своє зруйноване житло. Близько 250 тисяч заяв уже в базах", – повідомив Шмігаль.

Далі, за його словами, органи місцевої влади верифікують ці дані та доповнюють їх інформацією про зруйновані та пошкоджені об'єкти соціальної та критичної інфраструктури — школи, лікарні, дитячі садки, котельні, адміністративні будівлі. Паралельно проводиться робота з оцінки загальної шкоди нашій державі від війни.

"Сьогодні прямі інфраструктурні збитки України складають понад 100 млрд доларів. Зруйновано або пошкоджено понад 1200 освітніх закладів, більше 200 лікарень, тисячі кілометрів газопроводів, водопроводів та електромереж, доріг та залізничних колій. І кожен об’єкт ми рахуємо, під кожен об’єкт буде проєкт відбудови", — сказав прем'єр.

Він також поінформував про два ключові підходи до відновлення України – регіонального та параметричного. Регіональний підхід полягає у відповідальності друзів України за поновлення окремих регіонів.

"Наш принцип — "Об’єднанні в боротьбі — об’єднані у відбудові". Партнери так само отримають доступ і побачать карту руйнувань. На основі цієї карти вони спільно з урядом, експертами та місцевою владою будуть готувати технічні проєкти відбудови, трансформації регіонів", — повідомив Шмигаль.

Він уточнив, що йдеться не просто про виділення коштів, а про те, що партнери можуть принести свій унікальний досвід та розуміння, як побудувати якісно нове середовище, як сформувати новий міський простір, як побудувати нові об'єкти.

Інший аспект – параметричний. Це галузевий принцип відновлення за європейськими параметрами.

"По-перше, це означатиме нову якість відновлення, по-друге, це означатиме зрозумілі правила гри для приватних інвесторів, яких ми хочемо залучити в ці проєкти. По-третє, це буде означати подальшу інтеграцію України в Європейський Союз", — пояснив Шмигаль.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський з відеозв'язку звернувся до учасників конференції у Лугано. Україна на заході представить свій план післявоєнного розвитку країни.

Європейський Союз створить платформу для повоєнного відновлення України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua