• USD 29.3
  • EUR 30.6
  • GBP 35.6
Спецпроєкти

Шмигаль сказав, скільки грошей Україна потребуватиме у найближчі три місяці

Дефіцит українського бюджету складає близько 5 млрд доларів на місяць, тому Україна потребує фінансової підтримки від партнерів і просить країни "Великої сімки" надати її

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на сесії за участі міністрів фінансів країн G7 19 травня, передає "ДС".

"Сьогодні ми закликаємо країни Великої сімки надати Україні термінове фінансування для оперативних потреб бюджету. Нам потрібні щонайменше 15 млрд доларів на найближчі три місяці, аби закрити ці потреби. Для нас це так само важливо, як і зброя, яку ви надаєте для боротьби з російською агресією", — підкреслив прем’єр.

Він наголосив, що Росія намагається створити продовольчу кризу, обмежуючи можливості українського експорту. Провокує міграційну кризу, змушуючи мільйони українців шукати прихисток у країнах Європи. Використовує енергоресурси як гібридну зброю, що вже спричиняє різке зростання інфляції у світі. 

Прем’єр-міністр навів дані Міжнародного валютного фонду, що прогнозує зниження росту економіки цього року для 143 країн, на частку яких припадає 86% світового ВВП. Глобальне зростання, за даними МВФ, сповільниться приблизно з 6,1% у 2021 році до 3,6% у 2022 і 2023 роках. Шмигаль наголосив, що все це наслідки війни, яку розв’язала Росія. 

"Сьогодні Україна стоїть на захисті всієї Європи та світу. Ми довели свою стійкість. Показали, що готові тримати удар на всіх фронтах. Українська банківська система працює стабільно. Енергетична система працює стабільно. Запроваджені урядом податкові та кредитні стимули дозволили частині бізнесу відновити свою роботу", — зауважив прем’єр.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua