• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Спір України і Польщі в транспортуванні товарів потрібно вирішувати дипломатичним шляхом, - Беззубенко

Спір щодо недостатньої кількості виданих Польщею дозволів на перевезення товарів українськими перевізниками слід вирішувати виключно дипломатичним шляхом

Микола Беззубенко
Микола Беззубенко
Реклама на dsnews.ua

Таку думку на власній сторінці у соціальній мережі фейсбук висловив експерт з економічної безпеки Микола Беззубенко.

На його думку, намір української сторони розпочати консультації з Європейським Союзом у зв’язку із запровадженням Польщею певних обмежень для транспортування товарів українськими перевізниками до ЄС може бути лише останнім аргументом:

"Якщо коротко – Польща не видає достатню кількість дозволів на перетин кордону нашими перевізниками, через що достатньо відчутно страждає експорт українських товарів до ЄС. За оцінками Мінінфраструктури це близько 500 млн євро втрат лише минулого року. Сам факт подачі запиту, згідно з Угодою про асоціацію, є по суті першим кроком до можливої арбітражної суперечки, що на мою думку може бути лише останнім аргументом", — зазначив Беззубенко.

На думку експерта, такі ситуації потрібно вирішувати політико-дипломатичним шляхом, одним з яких є створення групи фахівців, які зможуть ініціювати та розпочати діалог з польськими партнерами:

"Переконаний, що такі ситуації потрібно вирішувати не в судовому порядку, а політико-дипломатичним шляхом. Один з таких шляхів – створення групи з фахівців профільних міністерств, членів Кабінету міністрів та представників Офісу Президента, які зможуть ініціювати та розпочати предметний діалог зі своїми польськими колегами. Тим більше польська сторона вже заявила про готовність до таких консультацій", — підсумував Беззубенко.

Експерт також висловив думку, що переведення ситуації в юридичну площину точно не піде на користь сфері українського експорту і надовго може закріпити негативні тенденції в контексті вантажних перевезень Україна – ЄС.

Як стало відомо з джерел в українському уряді на минулому тижні Україна вирішила подати запит на консультації з Європейським Союзом у зв’язку із запровадженими Польщею обмеженнями для транспортування товарів українськими перевізниками до ЄС.

    Реклама на dsnews.ua