• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

США готуються запровадити санкції проти Киргизстану за допомогу Кремлю, – ЗМІ

США готують санкції проти Киргизстану, який постачає Росії підсанкційне обладнання та електроніку, наприклад безпілотники, оптичні приціли та деталі до бомб

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на джерела, передає "ДС".

Представники адміністрації Байдена кажуть, що вони особливо стурбовані роллю, яку відіграє Киргизстан. Нині там розміщені численні підприємства, які стали каналом для західних та азійських товарів, які Росія не може легально отримати в іншому місці.

Згідно з публікацією, після місяців безрезультатних візитів американських і європейських дипломатів до столиці Киргизстану Бішкеку адміністрація Байдена готує нові економічні заходи для тиску на країну з метою припинення торгівлі з РФ.

Санкції або чорний список компаній, звинувачених у порушеннях, можуть запровадити вже цього тижня, сказали два американські посадовці, які говорили на умовах анонімності.

"Киргизстан, хоч і невеликий порівняно з іншими країнами, є яскравим прикладом того, що всі фактори діють одночасно, щоб створити середовище, сприятливе для ухилення від (санкцій, – "ДС")", — сказано у повідомленні.

Загальнодоступні торгові документи демонструють масштаби киргизького тіньового ринку. Записи показують, що загальний обсяг експорту Киргизстану до Росії стрімко зріс у 2022 році, збільшившись на 250% порівняно з попереднім роком, до вторгнення в Україну. 

Деякі товари, такі як оптичні приціли, Киргизстан ніколи не експортував до Росії.

Торгові документи також свідчать про високий рівень координації з Москвою у сфері закупівель. Записи показують, що в лютому і в березні киргизькі компанії здійснювали масові закупівлі чутливої електроніки – в тому числі спеціалізованих напівпровідників і підсилювачів напруги на сотні тисяч доларів – у китайських і південнокорейських компаній. 

Майже така ж кількість тих самих типів електроніки була експортована з Киргизстану до Росії за той самий період, свідчать документи.

Російські фірми, які отримували товари, в більшості випадків були відомими постачальниками російської оборонної промисловості, сказав високопоставлений американський посадовець.

Очевидна узгодженість транзакцій з третіми сторонами була розцінена як робота російських спецслужб, які, за словами американських чиновників, тепер беруть безпосередню участь у схемах, спрямованих на обхід економічних санкцій.

Нагадаємо, Європейський Союз повинен запровадити нові санкції проти Білорусі наступного тижня — дебати щодо них точилися з січня 2023 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua