• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

США дозволили двом компаніям постачати венесуельську нафту до Європи, — ЗМІ

Італійська нафтова компанія Eni SpA та іспанська Repsol SA можуть почати відвантажувати нафту з Венесуели в Європі вже наступного місяця, щоб компенсувати припинення закупок у Росії

США дозволили поставляти венесуельську нафту до Європи
США дозволили постачати венесуельську нафту / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Reuters, посилаючись одразу на п’ять джерел, які підтвердили ці наміри, передає "ДС".

"Очікується, що обсяги нафти, які отримуватимуть Eni і Repsol, є невеликими, тож вплив на світові ціни буде помірним. Однак "зелене світло" Вашингтона на відновлення давно заморожених потоків венесуельської нафти до Європи може дати символічний імпульс президентові Венесуели Ніколасу Мадуро", зазначає інформагентство.

Раніше Державний департамент США надіслав обом європейським компаніям листа, в якому вказав на доцільність відновлення поставок з Венесуели. Очікується, що це допоможе Європі зменшити енергетичну залежність від РФ і скоротить потік нафти з Венесуели до Китаю. Ще одна мета — переконати президента Венесуели Мадуро відновити політичні переговори з опозицією.

Eni і Repsol, які мають спільні підприємства з венесуельською державною нафтовою компанією PDVSA, можуть зараховувати нафту на рахунок несплачених боргів і протермінованих дивідендів. Головна умова — отримана нафта "має відправлятися лише в Європу, і її не можна перепродавати в іншому місці".

Як писала "ДС", за інформацією ЗМІ, Саудівська Аравія дала зрозуміти західним союзникам, що готова збільшити видобуток нафти, якщо в Росії він істотно скоротиться через санкції.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua