• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Торгові пільги для українських експортерів до ЄС продовжено на рік

Європейський Союз продовжив дію пільг для українського експорту ще на рік

Реклама на dsnews.ua

Про це заявили в Європейській комісії, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Це сильне свідчення незмінної підтримки України з боку ЄС допоможе полегшити складну ситуацію, в якій опинилися українські виробники та експортери через неспровоковану і невиправдану військову агресію Росії", — йдеться у повідомленні.

У Єврокомісії додали, що ЄС поступово скасовує до 15 вересня 2023 року виняткові та тимчасові превентивні заходи, вжиті 2 травня 2023 року щодо імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника з України "відповідно до виключних гарантій Регламенту про автономні торговельні заходи".

"Обсяг цих заходів додатково скорочується з 17 до 6 тарифних позицій для 4 охоплюваних продуктів. Ці тимчасові та цілеспрямовані заходи було вжито через вузькі місця в логістиці цих продуктів у Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині, а також за умови, що держави-члени не зберігають жодних обмежувальних заходів. Поетапна відмова дасть змогу внести значні поліпшення в "Шляхи солідарності" і вирішити проблеми, пов'язані з вивезенням українського зерна з країни для цього врожаю", — зазначили в Єврокомісії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua