• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

У Мінагрополітики відкинули спроби Лаврова "перевести стрілки" на Україну за проблеми з вивезенням зерна

Заступник міністра агрополітики і продовольства Тарас Висоцький спростував слова глави МЗС Росії Сергія Лаврова про те, що питання експорту зерна з України можуть бути вирішені, але Україні необхідно розміновувати акваторію моря, щоб забезпечити безпечний прохід кораблів

Проблема з вивезенням зерна - у російських військових кораблях
Україна готова виконати всі зобов'язання з постачання необхідного продовольства
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє CNN, передає "ДС".

"Це неправда. Проблема в російських військових кораблях, а не в Україні. Поки вони не дозволяють реально безпечно утримувати цивільні кораблі в українських портах. Поки Україна не отримає гарантії безпеки від імені міжнародних партнерів, ми не можемо говорити про те, що ці кораблі виходять", — сказав Висоцький.

Він зазначив, що територію можна розмінувати швидко — але спочатку має закінчитися війна.

"Україна готова виконати всі зобов'язання з постачання необхідного продовольства для міжнародної продовольчої безпеки. Тому суть дуже ясна: Росія повинна зупинити війну", — наголосив заступник міністра.

Висоцький додав, що Росія вже вкрала на окупованих територіях близько 500 тис. тонн зерна.

Нагадаємо, міністр закордонних справ РФ Сергей Лавров у Туреччині нахамив журналісту за питання про крадіжки українського зерна.

Як писала "ДС", перемовини міністрів закордонних справ Туреччини та Росії Мевлюта Чавушоглу та Сергія Лаврова про розблокування українських портів для експорту зерна 8 червня завершилися безрезультатно.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua