• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

У Мінфіні визначилися, на що витратять нову допомогу Євросоюзу

Новий транш макрофінансової допомоги Європейського Союзу у розмірі 5 млрд євро буде спрямований на забезпечення фінансової стійкості України

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів, повідомляє "ДС".

Очікується, що перший транш коштів у рамках масштабної восьмої за ліком програми макрофінансової допомоги буде надано Україні відразу після набуття чинності для сторін відповідних Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди.

Переговори про параметри Меморандуму та Кредитної угоди будуть проведені одразу після ухвалення рішення про надання Україні додаткової фінансової підтримки Радою ЄС.

"Ми надзвичайно вдячні європейським колегам за плідну співпрацю на всіх рівнях. Додаткове фінансування ЄС допоможе пом’якшити економічні наслідки руйнівної війни Росії проти нашої держави", – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Макрофінансова допомога ЄС буде спрямована на фінансування першочергових потреб Держбюджету та сприятиме збереженню фінансової стійкості України.

Загальна сума наданої Україні макрофінансової допомоги ЄС становитиме 12,21 млрд євро (з урахуванням восьмої за ліком макрофінансової допомоги ЄС та вже отриманих Україною протягом 2014-2022 років кредитних коштів у рамках попередніх семи програм).

Як повідомляла "ДС", 15 вересня Європейський парламент підтримав надання Україні макрофінансової допомоги у розмірі 5 млрд євро під час пленарного засідання депутатів у Страсбурзі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua