• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

У МОЗ сказали, скільки коштів передбачено на лікування "коронавірусних" пацієнтів у 2022 році

Міністерство охорони здоров'я на 2022 рік передбачило 19,4 мільярда гривень на оплату лікування пацієнтів із коронавірусом у стаціонарах

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров'я, передає "ДС".

Так, пацієнти повинні отримувати всю медичну допомогу в стаціонарах безоплатно. А всі надані послуги медзакладам оплатять за договором із Національною службою здоров'я.

Лікування пацієнтів із коронавірусом медзакладам будуть оплачувати за двома пакетами:

  • готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях;
  • стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19.

На перший пакет зможуть законтрактуватись лише заклади, які визначить ОДА. Йдеться про один заклад на 200 тисяч населення відповідної області.

Регіональні департаменти вже мали подати переліки таких закладів. Після цього медзаклади перевірять на відповідність вимогам НСЗУ та укладуть із ними договори.

На цей пакет у 2022 році передбачено майже 2,5 мільярда грн. Щомісяця такий заклад буде отримувати ставку у трохи більш ніж мільйон грн.

Контракт на другий пакет доступний для всіх закладів, що відповідають вимогам НСЗУ. На цей напрям передбачено 16,9 мільярда грн. Оплата здійснюватиметься залежно від важкості пролікованого випадку.

Як повідомляла "ДС", станом на ранок 12 січня в Україні зафіксовані 7117 нових випадків коронавірусної хвороби, це на 1688 більше, ніж напередодні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua