• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 44
Спецпроєкти

Україна має достатньо пшениці для власних потреб і для допомоги іншим країнам, — Мінагрополітики

Рішення України передати 50 тисяч тонн зерна для Сомалі та Ефіопії як гумдопомогу є дуже важливим для цих країн, а в Україні достатньо зерна, щоб задовольнити власні потреби та допомогти іншим

Українське зерно
Україна має достатньо пшениці для власних потреб
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на пресконференції міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"В Україні достатньо пшениці, щоб забезпечити внутрішні потреби. Вона зараз найдешевша у світі тут, усередині країни. У нас у запасі понад 20 млн тонн, з яких експортувати треба понад 70%", — сказав міністр.

Він нагадав, що по 25 тис. тонн продовольчої пшениці будуть доставлені в Сомалі та в Ефіопію як гуманітарна допомога від України. Транспортування збіжжя буде організовано за сприяння Всесвітньої продовольчої програми з чорноморських портів України.

Відповідаючи на запитання, як розв'язана Росією війна вплинула на прогнозований обсяг врожаю, Сольський розповів, що цьогоріч він становитиме орієнтовно 65-67 млн тонн, з урахуванням зернових та олійних культур. Торік цей показник сягнув 108 млн тонн. Але це був рекордний урожай за всю історію України, зібраний на всій території держави.

"Минулорічні 108 млн тонн – це був рекорд за всю історію існування України та ведення тут сільського господарства. До того ж цей урожай зібрано з усієї території України, у тому числі з тих територій, які зараз знаходяться у тимчасовій окупації, і які ми не включили в розрахунок цього року. Тому, якщо порівнювати 65-67 млн тонн збіжжя на тій території, яку ми зараз контролюємо, з врожаєм на цій же території минулого року, то це не таке значне падіння, в рамках середньої врожайності в Україні за минулі 5-7 років", — пояснив міністр.

Як писала "ДС", 26 вересня ще чотири судна вийшли з портів Великої Одеси так званим "зерновим коридором".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua